fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhadné zmiznutie systému Patriot? Nemýľte si Sliač so Žilinou za úradovania Slotu, odkázal Naď

Z areálu civilných železníc mimo letiska Sliač však bolo odcudzené niečo iné. 

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) dementuje vyjadrenia o ukradnutí komponentov zo zbraňového systému Patriot, ktorý je umiestnený na letisku Sliač. Reaguje tak na tvrdenia predsedu strany DOMOV – Národná strana Pavla Slotu, ktorý je synom politika Jána Slotu.

„Batérie systému Patriot sú strážené určite lepšie ako rodinný trezor mladého Slotu, aj keď všetci vieme, že tam je určite kadečo. Nie je ani fyzicky možné, aby niekto len tak prišiel a vzal z nich čo i len jednu skrutku, nie to ešte podstatný komponent. Pán Slota si Sliač asi pomýlil s mestom Žilina za úradovania jeho otca,” uviedol Naď na sociálnej sieti.

Ministerstvo sa to pokúsi ututlať

Podľa Pavla Slotu sa údajne záhadne stratilo navádzacie zariadenie z rakety pre Patriot a túto informáciu získal z anonymného zdroja blízkeho armáde SR.

„Pomocou nákladného auta s rukou preložili raketu cez oplotenie základne, vymontovali kritické súčiastky a zdrhli. Pravdepodobne však táto správa ostane oficiálne nepotvrdená, pretože Ministerstvo obrany SR sa celú túto blamáž bude snažiť ututlať,” uviedol Slota na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Čaputová podpísala protokoly o vstupe Fínska a Švédska do NATO

Zosmiešnený hoaxer a klamár

Minister Naď vysvetlil, že správa Pavla Slotu je hoax a vysvetlil, čo presne sa udialo.

„Realita je taká, že z areálu civilných železníc mimo letiska Sliač boli odcudzené tri klasické vojenské kontajnery s lešením, rebríkmi a podobným stavebným materiálom, ktorý sa používa podľa potreby pri výstavbe na letisku Sliač. Ešte v ten deň, keď bola krádež ohlásená, bol páchateľ za vynikajúcej spolupráce štátnej a vojenskej polície vypátraný a materiál bol komplet vrátený naspäť. Bodka. Bublina spľasla, ostal iba zosmiešnený hoaxer a klamár,” uviedol Naď.

Cynické predstavy v rovine sna

Polícia na svojej stránke taktiež potvrdila, že ide o hoax zo strany predsedu DOMOV – Národná strana.

„Absolútne rozumieme tomu, že niektoré osoby by boli veľmi radi, ak by došlo k poškodeniu záujmov bezpečnosti Slovenskej republiky, ale zatiaľ tieto ich cynické predstavy zostávajú v rovine sna,” uviedli na sociálnej sieti.

Viac k témam: Hoaxy, Krádež, Letecká základňa Sliač, Patriot
Zdroj: Webnoviny.sk – Záhadné zmiznutie systému Patriot? Nemýľte si Sliač so Žilinou za úradovania Slotu, odkázal Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze Parketár, ostanú vo väzbe
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií