fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video)

Nepoľavujúce dažde a následné záplavy v provincii zaplavili, ničili a búrali budovy či odplavili významné cesty.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Záplavy a lejaky v juhoafrickej provincii KwaZulu-Natal vrátane mesta Durban si vyžiadali najmenej 341 mŕtvych. Počet obetí pritom pravdepodobne ešte porastie, keďže mnoho ľudí, dokonca celých rodín, je nezvestných, uviedli vo štvrtok tamojší predstavitelia.

Záplavy ničili budovy a významné cesty

Škodu spôsobenú živlami v Durbane a okolitej metropolitnej oblasti eThekwini podľa jej starostu Mxolosiho Kaundu odhadujú na 52 miliónov dolárov.

Nepoľavujúce dažde a následné záplavy v provincii zaplavili, ničili a búrali budovy či odplavili významné cesty. V provincii pomáhajú so záchranou a upratovaním ozbrojené sily. Vláda provinciu vyhlási za oblasť katastrofy, oznámil už skôr prezident Cyril Ramaphosa.

Protesty proti nedostatočnej pomoci úradov

V oblasti Reservoir Hills v Durbane polícia použila zábleskové granáty, aby rozohnala obyvateľov, ktorí tam protestovali proti nedostatočnej pomoci úradov, informujú juhoafrické médiá.

Juhoafrická meteorologická služba varovala pred pretrvávajúcim vetrom a dažďom a súvisiacim rizikom povodní v Kwazulu-Natal a ďalších provinciách počas nadchádzajúceho veľkonočného víkendu.

Viac k témam: Záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinský minister zahraničia Kuleba žiada Bulharsko o zbrane, proti je prezident Radev a socialisti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií