fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zať Borisa Jeľcina už pre Putina nepracuje, dôvodom môže byť jeho nesúhlas s inváziou na Ukrajinu

Hovorca Kremľa povedal, že Valentin Jumašev „asi pred mesiacom prestal byť pro bono poradcom“, zároveň odmietol komentovať dôvody jeho náhleho odchodu.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Zať bývalého ruského prezidenta Borisa Jeľcina skončil na pozícii neplateného poradcu prezidenta Vladimira Putina, potvrdil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôvody odchodu drží Kremeľ v tajnosti

Peskov správu potvrdil v pravidelnom telefonáte s novinármi, keď sa ho spýtali, či je pravda, že Valentin Jumašev, ktorý je manželom Jeľcinovej mladšej dcéry Tatiany, už nie je Putinovým poradcom.

„Áno, môžem potvrdiť, že asi pred mesiacom prestal byť pro bono poradcom,“ skonštatoval Peskov. Dodal, že sa rozhodli nevydávať oficiálny dokument na webstránke Kremľa, pretože to nebolo potrebné. Neuviedol však, prečo Jumašev z postu odišiel.

Borisova dcéra odmieta vojnu

Boris Jeľcin v auguste 1999 vymenoval Putina za premiéra, a keď 31. decembra 1999 abdikoval, stal sa Putin úradujúcim prezidentom. V nasledujúcich rokoch zostal Putin blízky Jeľcinovej rodine.

Jumaševova dcéra Maria 24. februára, keď Rusko zaútočilo na Ukrajinu, na sociálnych sieťach zverejnila obrázok ukrajinskej vlajky s komentárom „nie vojne“ a emodži znázorňujúcim zlomené srdce.

Prečítajte si tiež:
V Chersonskej oblasti začali vysielať kremeľské propagandistické stanice, majú tam aj ruble a ruské pasy

Viac k témam: Poradca, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zať Borisa Jeľcina už pre Putina nepracuje, dôvodom môže byť jeho nesúhlas s inváziou na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií