fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 rád, ako sa nezničiť počas búrlivých decembrových osláv

Máte tip? napíšte nám mailom

December je ideálny mesiac na mnoho osláv, ktoré každý z nás určite využije. Ako nezanedbať zdravie aj pri prebdených nočných oslavách?

Plnohodnotné raňajky

Raňajky obsahujúce cukry a iné výživné látky sú prospešné práve pre začiatok dňa. Do svojho ranného jedálnička je vhodné pridať napríklad kašu, ktorá dokáže regulovať chuť do jedla aj počas nasledujúcich hodín. Pre posilnenie imunity je vhodné si napríklad pochutnať na probiotickom jogurte.

Pite zodpovedne

Novinárka Rosamund Deanová odporúča, aby ste konzumáciu alkoholu obmedzili tak, že ho budete piť v miernom množstve maximálne trikrát do týždňa. Na párty je tiež dobré zapíjať alkohol čistou vodou a nie sladenými nápojmi. Ak si doprajete nealkoholický nápoj, pozrite si jeho zloženie a vyberte si taký, ktorý pre vaše zdravie nie je toxický.

Kvalitný spánok

Nick Littlehales, autor článku, ktorý sa týka míľnikov spánku, tvrdí, že aj polhodina spánku má vplyv na celkové fungovanie tela. Preto je potrebné si počas dňa nájsť chvíľku, kedy aspoň na 30 minút zavriete oči a oddýchnete si.

Prečítajte si tiež:
Poslankyňa Národnej Rady pripravila sociálny experiment, v ktorom poukazuje na predsudky. Takíto sú Slováci

Cvičenie si plánujte

Holly Davidsonová, ktorá pracuje ako osobná trénerka, hovorí, že ak ste si počas roka zaumienili cvičiť, nie je vhodné, aby ste to pred koncom roka vzdali. Hoci keď si dáte predsavzatie, že sa do cvičenia pustíte v januári, po Novom roku to už môžete ľutovať. Avšak cvičenie sa dá zvládnuť, keď si ho naplánujete na menšie bloky.

Nezanedbávajte zdravé občerstvenie

Keď sa chystáte na oslavu, pravdepodobne tam na vás bude čakať viacero sladkých pokušení. Unikátnym a nezdravým jedlám je väčšinou ťažké odolať, napriek tomu nie je vhodné prísť na oslavu úplne hladný. Preto sa pred príchodom občerstvite doma alebo si zoberte hŕstku orechov či neškodné ovocie.

Zostaňte hydratovaný

Vyhnúť sa nepríjemnému hlavybôľu je možné vtedy, ak alkohol prestriedate s čistou vodou. Pravidelne počas dňa pite, aby ste svojmu telu dodali potrebné množstvo pohonu pre spracovanie iných látok a procesov v tele.

Oslavujte tak, aby neutrpelo to najvzácnejšie čo máme- zdravie. Zdroj: pixabay.com
Oslavujte tak, aby neutrpelo to najvzácnejšie čo máme – zdravie. Zdroj: pixabay.com

Noste cez nos šál

Štúdia, ktorá bola publikovaná v zborníku Národnej akadémie vied, objasňuje, že vírus, ktorý spôsobuje ochladenie tela, sa šíri práve tým, že sme počas zimy vystavení nízkej teplote. Preto je vhodné pri nasávaní chladného vzduchu nosiť cez nos šál.

Prečítajte si tiež:
Pijete pivo? Vieme, ktoré je najdrahšie!

Zdroj: Guardian

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií