fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj verí, že eurokomisia udelí Ukrajine štatút kandidáta na členstvo v EÚ

Ukrajinský prezident je presvedčený, že toto rozhodnutie môže posilniť nielen náš štát ale aj celú Európsku úniu.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril nádej, že jeho krajine bude udelený štatút kandidáta na členstvo v Európskej únii. V sobotňajšom nočnom videopríhovore vyhlásil, že konečná fáza tohto „veľkého diplomatického maratónu” sa začala.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„A v tomto maratóne sme v skutočnosti spolu s Európskou úniou v jednom tíme a tento tím musí zvíťaziť,” povedal Zelenskyj. Informuje o tom portál bbc.com.

„Som presvedčený, že toto rozhodnutie môže posilniť nielen náš štát, ale aj celú Európsku úniu,” uviedol ukrajinský prezident.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorá v sobotu so Zelenským rokovala v Kyjeve, povedala, že Ukrajina na budúci týždeň dostane odpoveď, či môže pokročiť do ďalšej fázy integrácie do únie.

Viac k témam: členstvo v Európskej úniii, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj verí, že eurokomisia udelí Ukrajine štatút kandidáta na členstvo v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií