fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vyzval starostov amerických miest na ukončenie družby s ruskými mestami

Od začiatku vojny „čelilo ruskej okupácii” 3 620 ukrajinských obcí a Rusko na Ukrajinu vystrelilo takmer 2 500 rakiet, povedal prezident vo videopríhovore k 90. výročnej konferencii amerických starostov.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval starostov amerických miest, aby zrušili družbu s ruskými mestami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Desiatky amerických miest udržujú takzvanú ‘družbu’ s mestami v Ruskej federácii. Čo vám tieto kontakty dávajú? Pravdepodobne nič. Ale Rusku poskytujú príležitosť povedať, že nie je izolované dokonca ani po začatí takejto vojny,” povedal ukrajinský prezident vo videopríhovore k 90. výročnej konferencii amerických starostov. Informuje o tom portál cnn.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku vojny „čelilo ruskej okupácii” 3 620 ukrajinských obcí a Rusko na Ukrajinu vystrelilo takmer 2 500 rakiet, povedal Zelenskyj. Zároveň vyzval amerických starostov, aby sa ich mestá zúčastnili na rozsiahlej rekonštrukcii Ukrajiny, ktorá bude nutná po vojne. „Pozývam vás, vaše mestá, vaše firmy a profesionálov, na účasť v tomto projekte. Môžete sa zároveň stať ľuďmi, ktorí sa rozhodnú brániť slobodu a tým ukončiť históriu tyranie,” dodal Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj vyzval starostov amerických miest na ukončenie družby s ruskými mestami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Shakira a Piqué už netvoria hviezdny pár, speváčka pristihla partnera pri nevere
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií