fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vyzval Von der Leyenovú na nový balík sankcií proti Rusku, mal by obsahovať aj zákaz víz pre Rusov

Zelenskyj uviedol, že diskutovali aj o alokácii ďalšej tranže makrofinančnej pomoci Európskej únie Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu v telefonickom rozhovore so šéfkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyzval na to, aby Európska únia prijala ôsmy balík sankcií proti Rusku pre vojnu Moskvy na Ukrajine.

Súčasťou balíka by podľa neho mal byť aj zákaz vydávania víz ruským občanom. Zelenskyj to uviedol na mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský prezident a šéfka EK hovorili aj koordinácii krokov na obmedzenie nadmerných ziskov Ruska z predaja ropy a plynu.

Zelenskyj uviedol, že diskutovali aj o alokácii ďalšej tranže makrofinančnej pomoci Európskej únie Ukrajine. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj vyzval Von der Leyenovú na nový balík sankcií proti Rusku, mal by obsahovať aj zákaz víz pre Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií