fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka má záujem spolupracovať s Medzinárodným protikorupčným koordinačným centrom v Londýne

Generálny prokurátor diskutoval s britským veľvyslancom aj o téme boja proti obchodovaniu s ľuďmi v kontexte ukrajinských odídencov.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka má záujem o nadviazanie spolupráce s Medzinárodným protikorupčným koordinačným centrom v Londýne.

Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP SR) Dalibor Skladan, skonštatoval to na stretnutí s veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného írska Nigelom Bakerom.

Stretnutie bolo zamerané na prehĺbenie spolupráce v boji proti korupcii a kleptokracii a tiež na zintenzívnenie kooperácie pri zaisťovaní a konfiškácii majetkov či zaisťovaní majetku, ktorého pôvod nie je možné zdôvodniť.

Vytvára sa konečná úprava vzťahov

Prokuratúra pripomína, že aj po takzvanom Brexite má Spojené kráľovstvo svoje zastúpenie v organizácii Eurojust v podobe styčného prokurátora. V súčasnosti sa zároveň vytvára konečná podoba úpravy vzťahov pri justičnej spolupráci v trestných veciach medzi Európskou úniou, členskými štátmi a Spojeným kráľovstvom.

„Za najdôležitejšie sa v súčasnom období považuje budúce vytvorenie modelovej žiadosti o právnu pomoc do Spojeného kráľovstva, ktorú pripravuje britská strana vo vzťahu ku všetkým členským štátom Európskej únie,” priblížil Skladan.

Boj proti obchodovaniu s ľuďmi

Žilinka s Bakerom diskutovali aj o téme boja proti obchodovaniu s ľuďmi v kontexte ukrajinských odídencov.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Vallovu stranu Team Bratislava, chce posilniť záujem mladých o komunálnu politiku

„Vzájomne sa tiež informovali o aktivitách v oblasti vyšetrovania trestných činov proti ľudskosti a trestných činov vojnových v súvislosti s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine, ktorú považujú za veľmi dôležitú,” dodal hovorca.

Viac k témam: Brexit, Korupcia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka má záujem spolupracovať s Medzinárodným protikorupčným koordinačným centrom v Londýne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií