fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka poveril prokurátora, aby konal v jeho mene pri žiadosti o súhlas na vzatie Fica do väzby a vylúčil Lipšica

Generálny prokurátor tiež vylúčil špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica v trestnej veci proti obvinenému poslancovi.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 22. apríla, 13:56 

Generálny prokurátor Maroš Žilinka poveril prokurátora, ktorý zastupuje špeciálneho prokurátora, aby konal v jeho mene pri žiadosti pre Národnú radu Slovenskej republiky o vydanie súhlasu na vzatie poslanca Roberta Fica do väzby. Zároveň vylúčil špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica v trestnej veci proti obvinenému poslancovi.

Dôvodom je pochybnosť o jeho nezaujatosti. Rozhodol tiež o tom, že neodníma trestnú vec Úradu špeciálnej prokuratúry. V tlačovej správe o tom informoval hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. „Dôrazne apelujem na politikov a médiá, aby boli pri svojich vyjadreniach a záveroch k trestnej veci bez znalosti spisu zdržanliví a aby rešpektovali prezumpciu neviny,“ dodal Maroš Žilinka.

Úrad špeciálnej prokuratúry doručil vo štvrtok 21. apríla generálnemu prokurátorovi podnet na podanie žiadosti o vydanie súhlasu na vzatie poslanca Národnej rady SR Fica do väzby. Ako uviedol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v stanovisku, súčasťou tohto materiálu bolo aj oznámenie o jeho zaujatosti v danej veci, keďže má v nej procesné postavenie poškodeného. Stanovisko špeciálneho prokurátora poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Prečítajte si tiež:
Na výrobe fínskych vozidiel Patria sa budú podieľať aj slovenské firmy

Viac k témam: akcia Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka poveril prokurátora, aby konal v jeho mene pri žiadosti o súhlas na vzatie Fica do väzby a vylúčil Lipšica © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií