fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinský kraj má nižšiu nezamestnanosť v šiestich okresoch, najviac ľudí bez práce má Bytča

V júli klesla nezamestnanosť v kraji na úroveň 4,93 percenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) sa naďalej pohybuje pod päťpercentnou úrovňou. V júli klesla medzimesačne o 0,03 percenta na úroveň 4,93 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Miera nezamestnanosti klesla v júli v ŽSK v šiestich z jedenástich okresov, najvýraznejšie o 0,23 percenta v okrese Turčianske Teplice. Mierny rast nezamestnanosti zaznamenali v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Bytča, Martin a Dolný Kubín.

Najvyššia miera nezamestnanosti v ŽSK bola v júli v okrese Bytča, kde dosiahla úroveň 5,67 %. Nasledovali okresy Turčianske Teplice (5,59 %), Kysucké Nové Mesto (5,55 %), Liptovský Mikuláš (5,50 %), Dolný Kubín (5,49 %), Ružomberok (5,48 %), Čadca (5,14 %), Martin (4,52 %), Žilina (4,48 %), Námestovo (4,33 %) a Tvrdošín (4,33 %).

Viac k témam: Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinský kraj má nižšiu nezamestnanosť v šiestich okresoch, najviac ľudí bez práce má Bytča © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií