fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zjazdy mužov z Matterhornu sa rušia, nepraje im počasie a chýba sneh

Lyžiari mali absolvovať trať dlhú 4 km so štartom vo Švajčiarsku a s cieľom v Taliansku.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zrušila dvojicu mužských pretekov v zjazde naplánovaných na budúci víkend pre nevhodné snehové podmienky v spodnej časti trate.

Historicky prvé medzištátne podujatie Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa malo uskutočniť v sobotu 29. októbra a v nedeľu 30. októbra na švajčiarsko-talianskej hranici, lyžiari mali štartovať v Zermatte, spustiť sa dolu slávnym Matterhornom a finišovať v Cervine.

Príroda je silnejšia než človek

“V ostatných týždňoch a mesiacoch sme odviedli tak veľa práce. Logisticky a organizačne sme pripravení. Náš tím urobil všetko, aby aj spodná časť trate bola vyhovujúca. Napokon musíme uznať, že príroda je vždy silnejšia ako človek,” uviedol vedúci organizátor podujatia Franz Julen na oficiálnom webe FIS.

O ženských zjazdoch sa rozhodne

Riaditeľ pretekov Hannes Trinkl s asistentom v sobotu naposledy skontrolovali trať a usúdili, že nie je bezpečná pre lyžiarov.

Mužské zjazdy sa neuskutočnia ani v náhradnom termíne, no ženské sú zatiaľ naplánované na 5. a 6. novembra. FIS o nich rozhodne v utorok.

Na hornej časti trate je podľa FIS dostatok snehu, ale v záverečných asi 300 metroch nie sú vhodné podmienky pre dážď a teplé počasie. Celá trať má dĺžku 4 km, štart je vo výške 3700 m.n.m. a cieľ vo výške 2835 m.n.m.

Prečítajte si tiež:
Zuzana Rehák Štefečeková neobhájila titul majsterky sveta v trape, má však bronz a miestenku na olympiádu v Paríži

“Organizátori dosiahli veľké veci, rozhodne to nie je ich chyba. Naďalej však veríme tomuto novému a jedinečnému projektu. Stále sa môže zmeniť počasie, takže o konaní ženských zjazdov sa rozhodne v utorok,” povedal generálny tajomník FIS Michel Vion.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Zjazdy mužov z Matterhornu sa rušia, nepraje im počasie a chýba sneh © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií