fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zločinecká skupina okolo Fica mala zháňať kompromitujúce informácie na nepohodlných politikov

Účelom lustrácií malo byť „vytvorenie vhodných podmienok pre ďalšie účelové a neobjektívne zabezpečenie dôkazov pri realizácii trestných konaní”.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Medzi skutky, ktoré pripisujú obvineným v kauze Súmrak, patria aj neoprávnené lustrácie. Ako vyplýva z uznesenia o vznesení obvinenia, výkonná zložka zločineckej skupiny pozostávajúca z príslušníkov Policajného zboru alebo finančnej správy lustrovala neoprávnene v informačných systémoch rezortu vnútra a iných systémoch.

Zbieranie špiny na politikov

Takto získavala informácie o súkromnom a pracovnom živote rôznych osôb. Účelom lustrácií malo byť „vytvorenie vhodných podmienok pre ďalšie účelové a neobjektívne zabezpečenie dôkazov pri realizácii trestných konaní”.

Tie sa mali týkať exprezidenta Andreja Kisku, vtedajších opozičných politikov Igora Matoviča (OĽaNO) a Borisa Kollára (Sme rodina), Daniela Lipšica a prokurátora Vasiľa Špirka.

Obvinení expremiér Robert Fico a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák mali podľa uznesenia na výsledkoch trestných konaní „osobný, politický alebo iný záujem”.

Zločineckej organizácií mal šéfovať Fico

Príslušníci zločineckej skupiny podľa uznesenia tiež informovali obvinených o štádiu trestných konaní voči Kiskovi a Matovičovi „za účelom ich následnej medializácie”.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Fica, Kaliňáka, Norberta Bödör a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Prečítajte si tiež:
Kollár je hrdý na postoj Slovenska k situácii na Ukrajine, pomoc bude pokračovať v maximálnej miere

Expremiér Fico a bývalý minister vnútra Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: kauza Súmrak, Lustrácie novinárov, Obvinenie, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Predseda strany Smer-SD, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Zločinecká skupina okolo Fica mala zháňať kompromitujúce informácie na nepohodlných politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií