fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zmeko: Z ukrajinskej armády by sme si mali brať príklad, bez vojenského vybavenia však Rusko neporazia

Slovenská delegácia sa na Ukrajine zoznámila s aktuálnou vojenskou situáciou a mala možnosť navštíviť vojenské jednotky priamo na frontovej línii v Charkovskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.5.2022 (Webnoviny.sk) – Odhodlanie ukrajinských vojakov, ako aj verejnosti, musí byť pre západný svet príkladom. Povedal to náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR (OS SR) Daniel Zmeko, ktorý navštívil 26. až 29. mája Ukrajinu a stretol sa s ukrajinským generálom Valerijom Zalužnym.

Bez podpory Rusko neporazia

Zmeko doplnil, že toto odhodlanie však samo o sebe, bez dostatočnej materiálnej pomoci v podobe zbraní a munície, nemôže poraziť agresora.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovenská delegácia sa na Ukrajine zoznámila s aktuálnou vojenskou situáciou a mala možnosť navštíviť vojenské jednotky priamo na frontovej línii v Charkovskej oblasti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

Útoky na civilistov

Na mnohých miestach slovenská delegácia videla následky bojov, ktoré niesli známky systematického porušovania princípov medzinárodného vojnového práva. Počas pobytu v Charkovskej oblasti bola delegácia svedkom nevyberavých delostreleckých útokov ruskej armády na civilné obydlia s mnohými obeťami.

„Činnosť ukrajinských ozbrojených síl pozorne analyzujeme od začiatku vojny. Jej výsledky spolu s poznatkami získanými počas mojej cesty využijeme v plánovacích procesoch a upravíme podľa nich aj naše výcvikové postupy tak, aby sme boli čo najlepšie pripravení na obranu našej vlasti, podobne ako naši ukrajinskí priatelia,“ dodal na záver generál Zmeko.

Prečítajte si tiež:
Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, prezidentka Čaputová vyzdvihla ich citát potvrdzujúci rovnosť ľudí a národov

Viac k témam: medzinárodné právo, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Zmeko: Z ukrajinskej armády by sme si mali brať príklad, bez vojenského vybavenia však Rusko neporazia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií