Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zo starých kroník INEKAFE! #1 O tom ako IK vydalo knihu.

Aj vy máte doma neskutočne veľa CD a DVD-čiek, na ktorých už ani neviete čo máte? Pred pár dňami som sa rozhodol urobiť revíziu týchto nosičov, ktoré už pomaly ani nevyužívame. Keď som si prechádzal tieto disky, narazil som na niečo čo som ani nevedel, že mám.  

Priečinok s názvom „ine kafe“ vo mne hneď rozvíril myšlienku, čo tam môže byť. Keď som otvoril súbor objavil som staré rozhovory, vyjadrenia a statusy o INEKAFE. Celý večer som si ich čítal a boli zaujímavé, tak som si povedal že sa o to podelím aj s fanúšikmi tejto kapely, ktorí možno si už ani nepamätajú dianie v kapele ešte pred ich rozpadom v roku 2006.

Texty nechávam pôvodne, tak ako som ich našiel, opravil som iba gramatické chyby a chyby v interpunkcii. V niektorých rozhovoroch niesu uvedené zdroje kvôli zrušeniu týchto webových stránok 🙂

 

Vyšla kniha Iné kafe Úspešne zapojení

O hudobnom i osobnom živote členov skupiny Iné kafe rozpráva kniha Úspešne zapojení… , ktorú vo štvrtok večer slávnostne predstavili členovia kapely v bratislavskom Rock clube Paráda. Literárne spracovanie príbehu populárnej rock – punkovej skupiny vydal Produkčný dom Forza. Fanúšikovia Iné Kafe ho už v týchto dňoch nájdu na pultoch slovenských kníhkupectiev.

Nápad napísať príbeh o jednej z najúspešnejších skupín dnešnej hudobnej scény sa zrodil v hlave lídra, speváka a gitaristu Iné kafe, Vratka Rohoňa, asi pred pol rokom. Kniha je prirodzená vec, ktorá vznikla počas štvorročného vývinu kapely. Je o hudbe, ľuďoch, čo pri nás stáli, koncertoch i našom osobnom živote, uviedol pre agentúru SITA Vratko. Podľa jeho slov boli rovnakou inšpiráciou pre zrod knihy aj fanúšikovia a ich ohlas, množstvo listov a e-mailov. V rovnakom čase, keď som sa začal pohrávať s myšlienkou napísať našu story sa ozval aj starý kamarát Vlado Lamo Lamoš, ktorý pozná Iné kafe od začiatku a nakoniec sa stal autorom knihy. Úspešne zapojení… ponúka formou rozhovorov čítanie o hudobných koreňoch a osudoch starých i nových členoch skupiny, prvých vystúpeniach, o punku, albumoch, fanynkách, ale aj cenzúre a sklamaniach. Záverečné riadky patria hudobnému producentovi Júliusovi Kinčekovi. Podľa jeho slov je kniha otvoreným príbehom Vratka Rohoňa a jeho kamarátov plným nádeje, driny a odriekania. Šťavnatý a dynamický rukopis Vlada Lamoša dôsledne sleduje túto ústrednú líniu fenoménu Iné kafe, obnažuje ho až na podstatu a vyťahuje z neho cenné poučenie – konštatuje Kinček. Kniha je úprimná, nemalo by význam písať ju s iným zámerom. Je síce možné, že niektoré časti vyznejú škandalózne, ale všetko čo sme zažili opisujeme presne tak, ako sa to stalo, uviedol Rohoň. Zároveň prezradil, že titul Úspešne zapojení… predchádza novému albumu, ktorý vydajú 5. septembra. Vratkovi nevadí, že ich piesne spievajú aj malé deti. Veď sme prvá slovenská kapela, ktorú počúvajú ľudia od troch do 40 rokov. Davy fanyniek berie líder Ine kafe už viac profesionálne. Vážime si ich, no najväčšími fanynkami sú stále naše mamy. Neprajníkom Iné kafe, čo ho označujú za antipunk a obyčajný obchodný ťah, by som chcel odkázať, že o tom čo robíme a hráme chceme a budeme verejne hovoriť. To ale neznamená, že ma niekto uvidí na obale žuvačiek, to je komercia, dodal Vratko Rohoň.

„Nechceme byť dobrí, chceme byť ozajstní,“ tvrdí frontman Iného kafe – Vratko Rohoň.

14.09.2001 – 17:24     AvA-Plus44.com

 

Obal knihy Úspešné zapojení…

uspešne zapojeni

foto: filmstudio.webgarden.cz facebook.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií