fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ZP Union zazmluvnila v tomto roku viac ako dve stovky nových ambulancií

Za uplynulých šesť mesiacov sa zmluvná sieť ambulancií v zdravotnej poisťovni Union poriadne rozrástla.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Za uplynulých šesť mesiacov sa zmluvná sieť ambulancií v zdravotnej poisťovni Union poriadne rozrástla. Zmluvy s poskytovateľmi sa rozšírili o ďalších 136 ambulancií špecializovanej ambulantnej starostlivosti, 98 zubno-lekárskych ambulancií a 14 gynekologicko-pôrodníckych ambulancií,” približuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Celkovo tak má poisťovňa uzatvorených už viac ako 11 400 zmlúv s poskytovateľmi od východu až po západ krajiny. Podľa jej slov sú však na Slovensku stále odbornosti, v ktorých špecialisti chýbajú. Ide napríklad o pneumológov, endokrinológov, imunológov, neurológov a psychiatrov, kardiológov, po ktorých je aktuálne najväčší dopyt. “Ak sa nám v týchto odbornostiach prihlásia ďalší lekári, veľmi radi ich čo najskôr zazmluvníme,” hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione.

Už počas prvého polroka zaznamenal Union nárast počtu pacientov ošetrených u špecialistov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Zvýšený dopyt poistencov po týchto vyšetreniach dokazuje, že ďalšie zazmluvňovanie je racionálnym krokom. Stále tiež ostáva v platnosti bezlimitné prostredie pre fakturovanie výkonov v prípade ambulantných špecialistov. “V tomto roku sme všeobecným lekárom, špecialistom, gynekológom a zubným lekárom navyšovali úhrady za ich výkony a naďalej budeme uhrádzať aj výkony telemedicíny,” hovorí B. Dupaľová Ksenzsighová.

Prečítajte si tiež:
Z vraždy tínedžerky v Krompachoch je obvinený 19-ročný Erik, hrozí mu doživotie

“Nových lekárov zazmluvňujeme nad rámec verejnej minimálnej siete, pretože chceme pre našich poistencov zabezpečiť nadštandardnú sieť zmluvných poskytovateľov s čo najlepšou dostupnosťou a kvalitou zdravotnej starostlivosti,” vysvetľuje E. Májeková. Ako ďalej dodáva, v tempe zazmluvňovania a v počte zazmluvnených poskytovateľov je Union lídrom na Slovensku a pochváliť sa môže aj tým, že požiadavky poskytovateľov zdravotnej starostlivosti dokáže poisťovňa vybaviť veľmi rýchlo. “Poskytujeme maximálnu súčinnosť, vrátane osobnej asistencie – napríklad aj pri aktivácii elektronických služieb (eRecept, online pobočka), ktoré sú potrebné pri poskytovaní a fakturovaní zdravotnej starostlivosti,” hovorí E. Májeková.

Informačný servis

Viac k témam: nové ambulancie, PR, Union, Zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – ZP Union zazmluvnila v tomto roku viac ako dve stovky nových ambulancií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií