fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ZP Union zazmluvnila v tomto roku viac ako dve stovky nových ambulancií

Za uplynulých šesť mesiacov sa zmluvná sieť ambulancií v zdravotnej poisťovni Union poriadne rozrástla.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Za uplynulých šesť mesiacov sa zmluvná sieť ambulancií v zdravotnej poisťovni Union poriadne rozrástla. Zmluvy s poskytovateľmi sa rozšírili o ďalších 136 ambulancií špecializovanej ambulantnej starostlivosti, 98 zubno-lekárskych ambulancií a 14 gynekologicko-pôrodníckych ambulancií,” približuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Celkovo tak má poisťovňa uzatvorených už viac ako 11 400 zmlúv s poskytovateľmi od východu až po západ krajiny. Podľa jej slov sú však na Slovensku stále odbornosti, v ktorých špecialisti chýbajú. Ide napríklad o pneumológov, endokrinológov, imunológov, neurológov a psychiatrov, kardiológov, po ktorých je aktuálne najväčší dopyt. “Ak sa nám v týchto odbornostiach prihlásia ďalší lekári, veľmi radi ich čo najskôr zazmluvníme,” hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione.

Už počas prvého polroka zaznamenal Union nárast počtu pacientov ošetrených u špecialistov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Zvýšený dopyt poistencov po týchto vyšetreniach dokazuje, že ďalšie zazmluvňovanie je racionálnym krokom. Stále tiež ostáva v platnosti bezlimitné prostredie pre fakturovanie výkonov v prípade ambulantných špecialistov. “V tomto roku sme všeobecným lekárom, špecialistom, gynekológom a zubným lekárom navyšovali úhrady za ich výkony a naďalej budeme uhrádzať aj výkony telemedicíny,” hovorí B. Dupaľová Ksenzsighová.

Prečítajte si tiež:
Oheň mieru pre Európsky festival mládeže EYOF poputuje po celom Slovensku, Barteková cíti veľkú hrdosť (foto)

“Nových lekárov zazmluvňujeme nad rámec verejnej minimálnej siete, pretože chceme pre našich poistencov zabezpečiť nadštandardnú sieť zmluvných poskytovateľov s čo najlepšou dostupnosťou a kvalitou zdravotnej starostlivosti,” vysvetľuje E. Májeková. Ako ďalej dodáva, v tempe zazmluvňovania a v počte zazmluvnených poskytovateľov je Union lídrom na Slovensku a pochváliť sa môže aj tým, že požiadavky poskytovateľov zdravotnej starostlivosti dokáže poisťovňa vybaviť veľmi rýchlo. “Poskytujeme maximálnu súčinnosť, vrátane osobnej asistencie – napríklad aj pri aktivácii elektronických služieb (eRecept, online pobočka), ktoré sú potrebné pri poskytovaní a fakturovaní zdravotnej starostlivosti,” hovorí E. Májeková.

Informačný servis

Viac k témam: nové ambulancie, PR, Union, Zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – ZP Union zazmluvnila v tomto roku viac ako dve stovky nových ambulancií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií