Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 filmy, o ktorých budete premýšľať ešte pár hodín #4

Mali ste už niekedy taký čudný pocit po dopozeraní filmu, že ste nad tým filmom rozmýšľali ešte istý čas?

My vám teraz predstavíme pokračovanie štyroch filmov, po ktorých takýto pocit určite budete mať! Sú to filmy rôznych žánrov, od mysterióznych, romantických až po sci-fi.

_______________________________________________________________________________

Východiskový bod (2014)

Očná dúhovka je jedinečná, tak isto ako ľudský odtlačok prstov. Existuje systém, ktorý oko skenuje a podľa dvanásť miestneho kódu vie túto jedinečnosť rozpoznať. Ale čo ak to nie je tak. Čo ak máme na svete niekoho, kto má presne takú istú dúhovku ako my? Východiskový bod rozpráva príbeh o Dr. Iana Grayovy, ktorý spozná veľmi pekné a tajomné dievča, ktoré má prekrásne oči. No po nečakane smutnej udalosti ostane Ian sám. Pokúsi sa o vedecký prelom týkajúci sa práve ľudskej očnej dúhovky, kde zisti niečo úplne nečakané.

________________________________________________________________________________

Zmiznutie (2013)

Veľmi silný thriller v poslednom čase dosť obľúbenom námete – unesení. Na deň vďakyvzdania sa stratia dve malé dievčatka, ktoré sa poslednýkrát hrali pri starom karavane na ulici. Jediná stopa je len vodič karavanu, ktorý sa stáva podozrivým, no po určitom čase ho prepustia. Keller Dover ako správny otec zoberie spravodlivosť do vlastných rúk a svojím svojským spôsobom začne vypočúvať jediného človeka, ktorého únos spája. Podarí sa nakoniec nájsť stratené deti?

________________________________________________________________________________

Hranice života (2005)

Typický film, ktorý vám neskutočne pomotá hlavu. Pomerne dosť náročná dráma o newyorskom psychiatrovi Samovi Fosterovi, ktorému mladý pacient Henry Lethem povie, že práve v deň jeho 21. narodenín spácha samovraždu. Na pozadí tohto príbehu sa však odohráva omnoho zložitejšia zápletka. Sam je postupne vtiahnutý do Henryho života, dostáva sa do labyrintu jeho vedomia, skúma, prečo sa chce zabiť.  Sam postupne nevie zistiť čo je vlastne skutočnosť, a čo sa odohráva iba v jeho hlave. Zomrie nakoniec Henry?

________________________________________________________________________________

Donnie Darko (2001)

Jeden s najväčších mindfuck filmov nového tisícročia. Pre mnohých veľmi obľúbený film s ešte lepším hereckým obsadením v hlavnej úlohe. Jake Gyllenhaal zahral túto rolu priam famózne, osobne si predstaviteľa Donnieho Darka neviem ani s iným hercom predstaviť. Donnie Darko je na pohľad obyčajný stredoškolák, no v skutočnosti je to utiahnutý a tichý chlapec, ktorý stretne aj svoju prvú lásku. Trpí chorobou, pri ktorej sa mu zjavuje obrovský králik, ktorý sa ho snaží dostať pod svoj zničujúci vplyv. Dopusti sa činov, ktoré ho dostanú až na psychoterapiu. Zažíva príhody, ktoré súvisia s putovaním v čase.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií