fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na slovenský trh prichádza nová internetová televízia KUKI. V čom sa líši od ostatných?

Máte tip? napíšte nám mailom

Inovatívna internetová televízia Kuki vstupuje na náš trh. Slobodná televízia, ktorá vám neurčuje pravidlá, kde a kedy ju budete sledovať. Môžete ju sledovať v parku, na zastávke, vo vlaku, na pustom ostrove, skrátka kdekoľvek. Nezaväzuje vás k žiadnym podmienkam ani zmluvám na dlhé obdobie. Na vyskúšanie a zaregistrovanie nepotrebujete byť počítačový guru. Potrebujete len jednu vec – internet.

Je na vás, čo si každý mesiac pozriete. Na výber je až 134 programov. Z toho 30 pevne daných a 30 si môžete namiešať podľa vlastnej predstavy, nálady alebo potreby. Máte radi dokumentárne a športové alebo sa chcete uvoľniť pri komédii a súčasne rodinných seriáloch? Nenechajte sa obmedzovať a vyberte si stanice podľa seba. Komu by predsa len nestačila ponuka kanálov, môže si prikúpiť ďalšie podľa svojho výberu. Špecialitou sú balíky od HBO a Cinemaxu.

Konečne bez viazanosti

Zaplatíte len za mesiac, počas ktorého chcete Kuki sledovať. Sami sa rozhodnete, či chcete pokračovať v pôvodnom nastavení, namiešať si nové kanály alebo jednoducho zrušíte predplatné. Keď si to rozmyslíte, zaplatíte si nové obdobie a pokračujete ďalej.

Internetová televízia Kuki vás nebude obmedzovať. Na výber máte z dvoch služieb. Kuki veľká za 16,90 € obsahuje 60 kanálov. 30 z nich je pevne nastavených a 30 si vyberiete podľa vlastného uváženia zo skupiny až 104 kanálov. Chcete televíziu za menej peňazí a stačí vám menšia ponuka? Je tu Kuki malá za 8,90 €. Tá má 30 kanálov, 15 z nich je nastavených a 15 si vyberáte sami.

Kuki je férová služba, jej kvality si najlepšie vyskúšate sami. Každý má možnosť si Kuki vyskúšať na 14 dní úplne zadarmo. Nebude vám nič sľubovať, pretože vy sami preveríte jej výhody a kvality.

Bežná telka je nuda

Zmeškali ste svoj obľúbený seriál, lebo riešite svoj biznis alebo máte iné záujmy a povinnosti? Vysielanie si môžete pozrieť 48 hodín a pri niektorých programoch dokonca až 7 dní spätne v archíve.

Dlhšia porada, rodičovské združenie alebo napríklad dopravná zápcha? Žiadny problém. Vysielané relácie si pustíte aj dodatočne. Jednoducho si ich nahrajte alebo si začiatok svojho obľúbeného seriálu nechajte pripomenúť. Na nahrávky vám Kuki dáva 10 hodín. Budú uložené až na 7 dní. Je to málo? Balíky Nahrávam 50 a Nahrávam 100 predĺžia možnosť nahrávok na 50 alebo 100 hodín. Takéto nahrávky budete mať uložené až 3 mesiace.

Prečítajte si tiež:
Vyvýšený Transit Elevated Bus možno vyrieši dopravné zápchy v Číne

Čakáte u lekára, cestujete vlakom? Žiadny problém. Máte so sebou mobil alebo tablet?  Kuki môžete sledovať aj na týchto zariadeniach.

A ešte jedna vychytávka. Kuki nahráva najobľúbenejšie seriály automaticky. Takže Dr. House a podobné špeciality si môžete pozrieť až pol roka spätne. A to všetko prehľadne zoradené. Váš obľúbený seriál nájdete okamžite a pukance budú ešte teplé.

Nezabudnite, Kuki nie je len tak hocijaká služba na pozeranie TV cez internet. Hodnotné filmy z kina a filmové trháky či klasiky filmového plátna si môžete požičať na 48 hodín. Nemusíte ísť do kina na to, aby ste videli filmy ako Čiara, akčnú bitku so Stevenom Seagalom alebo niečo z animákov pre vaše ratolesti. Najnovšie filmy nájdete na Kuki ešte skôr, ako budú vysielané v bežnej televízii.

O televízii Kuki

Internetová televízia Kuki bola spustená v roku 2014 a vznikla ako spoločný projekt firiem SMART Comp. a.s., ktorá pôsobí na trhu pod značkou netbox a Planet A, a. s.,  ktorá pôsobí pod značkou AIM. Na Slovensko Kuki vstupuje samostatne pod hlavičkou spoločnosti SMART Comp, a. s.

V ponuke má pre slovenský trh viac ako 130 televíznych programov s možnosťami spätného prehrávania a ďalšími chytrými funkciami. Službu využíva viac ako 80-tisíc zákazníkov v Českej republike a ďalších 150 partnerských operátorov po celej ČR. Chytrá telka Kuki sa aktuálne rozširuje aj na slovenský trh. Kuki je dostupná v každom smart televízore Samsung (od roku výroby 2014) a je tiež k dispozícii ako aplikácia pre zariadenia so systémom Android TV (napríklad televízory Sony, Panasonic alebo herná konzola Nvidia Shield). Ceny za službu Kuki sú jednoducho iba dve: 8,90 € a 16,90 € mesačne.

Na ďalšej strane nájdete aj odpovede na otázky, ktoré by vás mohli zaujímať.

Aké sú obmedzenia zmeny zariadení, na ktorých chcem Kuki sledovať?

Žiadne obmedzenia tu nie sú. Nové zariadenia môžete registrovať, ako len potrebujete. Je ale potrebné dodržať limit 1 fixného a 5 mobilných zariadení na jednu zmluvu.

Kde sa dá takáto zmena zariadení urobiť?

Cez web po prihlásení sa do Kuki konta alebo priamo v aplikáciách.

Môžem si zvoliť inú kombináciu fixných a mobilných zariadení?

V rámci štandardnej služby je nutné dodržať pridelenie daného počtu registrovaných zariadení podľa typu. Nie je teda možné registrovať 5 fixných zariadení a 1 mobilné, prípadne iné kombinácie presahujúce štandardnú ponuku. Systém rozpozná, že dané zariadenie je fixné, hoci by šlo o Smart TV (TV Samsung od roku výroby 2014 s operačným systémom Tizen) alebo TV s Android OS.

Prečítajte si tiež:
Deadpool by bez týchto digitálnych trikov nikdy nevznikol

Existuje výnimka. K svojmu kontu môžete zaregistrovať ešte dve ďalšie fixné zariadenia, a to kúpou balíčka Naviac telka za 3,40 € na jedno fixné zariadenie. Balíček Naviac telka platí aj pre ďalší set-top-box.

Čo keď nemám Smart TV?

Vtedy sa dá použiť set-top-box. Služba Kuki umožňuje jeho zakúpenie za 69 €. Ide o model ARRIS VIP1113 s diaľkovým ovládačom. Je to nielen spoľahlivý set-top-box, ale aj mimoriadne úsporný. V prevádzke má typickú spotrebu iba 4,7 W. V režime stand-by zanedbateľných 0,32 W.

Budú nové TV kanály pribúdať?

Áno, na ponuke stále pracujeme a rozširujeme ju. Reagujeme na sledovanosť jednotlivých kanálov. Zaraďovanie nových atraktívnych kanálov je v prípade Kuki samozrejmosťou, ktorú zákazníkom prinášame.

V akej kvalite sú jednotlivé kanály?

Preferujeme HD kvalitu pred SD. V ponuke máme oba typy, ak ale používateľom ponúkneme HD kanál, nevytvárame duplicitu a daný SD kanál z ponuky vypúšťame. Aj preto je číslo 134 programov skutočné, a nie „obohatené“ o duplicitné verzie toho istého kanálu.

Ako je to s ponukou 4K?

Momentálne testujeme a ponúkame na vybraných zariadeniach sledovanie jedného 4K kanála. Ide o NASA TV UHD v anglickom jazyku.

Môžem sledovať TV aj na mobilnom pripojení?

Áno, samozrejme. Pridali sme ale ochranu, a tak si môžete nastaviť sledovanie Kuki iba pri pripojení na Wi-Fi a neminiete si tak voľné dáta u svojho operátora.

Dajú sa filmy alebo seriály uložiť off-line?

Túto funkcionalitu Kuki zatiaľ neumožňuje.

Môžem sledovať Kuki aj v zahraničí?

Áno, samozrejme, Kuki sa dá sledovať, aj keď budete kdekoľvek v rámci EÚ.

Kuki má pôvod v Českej republike. Ako je to s lokalizáciou?

V súčasnosti je do slovenského jazyka preložená Kuki v set-top-boxoch a aplikáciách pre Smart TV. V ostatných aplikáciách je k dispozícii česká a anglická lokalizácia, slovenská je v procese prípravy. V prípade titulkov budú slovenské postupne k jednotlivým filmom pribúdať.

Keď zruším predplatené obdobie a neskôr v budúcnosti ho zase obnovím, budem mať všetky dáta uložené, napríklad aj naplánované filmy na nahratie?

Túto funkcionalitu pripravujeme v najbližšom čase.

Zdroj, foto: TS

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií