fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak nepôjdete na testovanie, môžete dostať výpoveď z práce či pokutu 

Podľa slov ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka je to slobodné rozhodnutie každého. “V tom prípade je prekážka na strane zamestnanca, nie zamestnávateľa, ani prekážka na strane štátu,” povedal. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Igor Matovič uviedol na tlačovej konferencii príklad: Nechce sa vám jednoducho chodiť do práce a my by sme zaviedli toto pravidlo, že budeme preplácať ľuďom, ktorí nechcú ísť na bezplatný test a vy si poviete fajn, tak tri týždne budem doma a ešte mi to bude štát preplácať.”

Možnosť je aj práca z domu, avšak to sa musí zamestnanec dohodnúť so zamestnávateľom.

Niektoré firmy už poslali zamestnancom oznam, v ktorom ich varujú, že ak sa vyhnú odberom, môže sa to skončiť aj výpoveďou zo zamestnania. Zamestnávateľ sa tiež môže dohodnúť so zamestnancom na neplatenom voľne. To znamená, že si zamestnanec musí platiť sám sociálne a zdravotné poistenie.

plošné testovanie pokuta
zdroj:facebook.com

Testovanie aj v súkromnom laboratóriu 

Ak sa človek rozhodne urobiť si CPR test v súkromnom laboratóriu, môže tak urobiť počas víkendu a test mu bude platiť rovnako ako antigéno test.

Kontrola certifikátu pri zastavení

V prípade, že do práce pôjdete aj bez toho, že nedisponujete negatívnym testom a skontroluje vás polícia, hrozí vám pokuta až do výšky 1650 eur. 

Ak však policajt pri kontrole zistí, že sa osoba preukazuje falošným certifikátom, policajt si zapíše rodné číslo kontrolovanej osoby. A spätne jej hrozí pokuta až do výšky 1650 eur, informoval dnes Igor Matovič.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ip
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií