fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Neodporúčam ľuďom falšovať certifikáty! Hrozí im pokuta 1650 eur a kriminálka na krku

Premiér Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii povedal, že plošné testovanie v rámci celej krajiny bude počas najbližšieho víkendu. Uskutoční sa iba dva dni a to v sobotu a nedeľu. Tiež informoval, že sa rozhodovalo medzi dvomi scenármi a to plošným testovaním alebo úplným lockdownom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič tiež povedal, že pilotné plošné testovanie s názvom spoločná zodpovednosť na Orave a v okrese Bardejov bolo mimoriadne úspešné s účasťou nad 90%. Pri plošnom testovaní na Orave a v okrese Bardejov otestovali takmer 141-tisíc ľudí. Pozitívnych z toho bolo 5594 ľudí.

Kontrola certifikátu pri zastavení

Ak sa človek rozhodne urobiť si CPR test v súkromnom laboratóriu, môže tak urobiť počas víkendu a test mu bude platiť rovnako ako antigénový test.

Ak však policajt pri kontrole zistí, že sa osoba preukazuje falošným certifikátom, policajt si zapíše rodné číslo kontrolovanej osoby. A spätne jej hrozí pokuta až do výšky 1650 eur, informoval dnes Igor Matovič.

Na testovanie budú potrební ďalší zdravotníci

V databáze na pomoc s testovaním sa prihlásilo zatiaľ 20-tisíc kontaktov, z toho 12-tisíc sú zdravotníci. Na celoplošné testovanie je potrebných 20-tisíc zdravotníkov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií