fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Akčný plán by mal prispieť k lepšej integrácii odídencov z Ukrajiny, definuje úlohy pre jednotlivé ministerstvá

Plán má podľa ministra vnútra v rámci 12 oblastí zahŕňať 34 úloh pre jednotlivé rezorty.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.8.2022 (Webnoviny.sk) – K efektívnejšej integrácii odídencov z Ukrajiny, napríklad v sociálnom systéme alebo v oblasti školstva, by mal prispieť akčný plán.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako v utorok po zasadnutí Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), plán má v rámci 12 oblastí zahŕňať 34 úloh pre jednotlivé rezorty.

„My sme si detailne tie úlohy prešli,“ uviedol minister. Jednotlivé rezorty môžu podľa neho návrh akčného plánu pripomienkovať do piatka (2. septembra).

„Tieto pripomienky budú potom rýchlo vyhodnotené migračným úradom,“ povedal Mikulec. Dodal, že následne bude dokument schvaľovaný na pôde ÚKŠ.

Viac k témam: integrácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Akčný plán by mal prispieť k lepšej integrácii odídencov z Ukrajiny, definuje úlohy pre jednotlivé ministerstvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií