fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

Predseda Smeru-SD tvrdí, že táto novelizácia je základným predpokladom na to, aby sa mohli uskutočniť predčasné parlamentné voľby.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico chce osloviť všetky politické subjekty na Slovensku, aby si spolu sadli a začali hovoriť o tom, ako prebehne rokovanie na októbrovej schôdzi, pokiaľ ide o návrh na novelizáciu Ústavy SR. Dodal, že táto novelizácia je základným predpokladom na to, aby sa mohli uskutočniť predčasné parlamentné voľby.

„Ideálne by bolo, keby boli voľby na jar, v marci budúceho roku. Smer-SD podporuje čo najskoršie konanie parlamentných volieb,” povedal Fico v piatok na tlačovej konferencii. Strana je zároveň otvorená diskutovať aj o kompromise, napr. že by sa voľby konali v júni 2023.

„Voľby, voľby, voľby, inak budete v parlamente svedkami nechutností, budete svedkami nefunkčnej vlády, budete svedkami nefunkčného štátu, ako to vidíme už v týchto dňoch,” doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby, Ústava SR, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Koncert Ega, rôzne súťaže a autogramiáda. Verejné váženie RFA sľubuje skvelý program úplne zadarmo
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií