fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako správne randiť počas epidémie a nenakaziť sa?

Koronavírus zasahuje do všetkých aspektov nášho života. Ísť v týchto časoch na obyčajné rande môže byť poriadne nebezpečné. Ako sa zamilovať a nenakaziť sa?

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus, alebo ak chcete SARS-CoV-2, ovplyvňuje naše životy. Ľudia vychádzajú zo svojich domovov, len keď musia a snažia sa s nikým nestýkať. Človek je však tvor spoločenský a kontakt s inými ľuďmi mu zákonite chýba. Čo robiť, keď už aj taká malichernosť, ako vyjsť si s niekým na rande, môže ohroziť stovky životov?

Použite technológie

V dnešných dňoch je aj obyčajný bozk považovaný za smrtiaci úkon. Nečudo, koronavírus sa prenáša najmä slinami. Vo Francúzsku vláda oficiálne odporučila ľuďom, aby sa pri stretnutí nebozkávali, problémom môže byť už potrasenie rukou. Zdá sa, že fyzický kontakt je tou najdôležitejšou časťou rande. Nie je to však pravda.

To najúžasnejšie na randení je pocit, že ste na love, že spoznávate partnera a hľadáte veci, ktoré vás spájajú. To všetko je možné aj bez fyzického kontaktu. Množstvo ľudí už dnes hľadá potenciálnych partnerov cez rôzne zoznamky či mobilné aplikácie. Na Slovensku je obzvlášť obľúbený Tinder. Ak máte chuť na trochu vzrušenia z lovu, rozhodne si ho nainštalujte. Ak ho už máte, používajte ho. Skúste fázu – nezáväzne spolu flirtujeme – potiahnuť čo najdlhšie. Stretnúť sa môžete potom, ako nebezpečenstvo pominie.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus: Taliansko má 793 úmrtí za 24h. Na pomoc im prichádza 52 lekárov z Kuby

Virtuálne rande

Ak už svojho partnera máte, ale vás vzťah je ešte v plienkach, môže vám ho nútená izolácia narušiť. Často totiž platí známe príslovie, zíde z očí, zíde z mysle. Ak spolu nebývate, je pravdepodobné, že spolu nebudete aj niekoľko týždňov.

Na Slovensku síce zatiaľ nie je zavedený zákaz vychádzania, ale je možné, že sa to čoskoro zmení. Nútené odlúčenie môžete brať aj ako skúšku, či vaše partnerstvo dokáže vydržať vzťah na diaľku. So svojím miláčikom sa však našťastie môžete stretávať aspoň virtuálne. Videohovory predsa nie sú žiadnou novinkou. Ak s vami váš partner vydrží aj napriek karanténe, budete mať aspoň istotu, že s vami nie je kvôli sexu.

Ak sa napokon rozhodnete, že sa s partnerom chcete napriek všetkému stretnúť, rozhodne nechoďte na miesta, kde sa zhromažďujú ľudia. Vyjdite si spolu na rande do prírody, vstrebávajte slnečné lúče a s nimi aj potrebný vitamín D. Ak môžete, udržiavajte od svojho partnera odporúčaný odstup. Ak nemôžte, konajte tak len na vlastné nebezpečenstvo.

Prečítajte si tiež:
Pozor! Tieto opatrenia proti šíreniu COVID-19 začínajú platiť už od dnes!

Skúste nájsť aj v tejto situácii to dobré. Buďte s ľuďmi, ktorí s vami žijú v jednej domácnosti, užite si čas, ktorý trávite v ich spoločnosti. Vzdelávajte sa, oddychujte, starajte sa o svoju záhradku. Láska vám nikam neutečie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Time
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií