fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktuálne: Do žilinskej nemocnice prišli dvaja muži s podozrením na koronavírus

Máte tip? napíšte nám mailom

Podozrenie na koronavírus je aktuálne už aj na Slovensku. Do nemocnice v Žiline prišli dvaja Slováci, ktorí mali príznaky koronavírusu. 

Dvaja muži s príznakmi koronavírusu prišli do nemocnice v Žiline, odkiaľ ich previezli do nemocnice v Martine, keďže v krajskom meste nemajú infekčné oddelenie. Zdravotníci mali na sebe ochranné obleky. Pacienti sa nedávno vrátili z Číny, lekári sa im venovali v ochranných odevoch.

Do nemocnice prišli dvaja muži s podozrením na koronavírus

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR dosiaľ výskyt nového koronavírusu na Slovensku nepotrvdil. Odborníci však ubezpečujú, že situáciu podrobne sledujú a sú pripravení zvládnuť situáciu v prípade, že sa na našom území výskyt nového koronavírusu potvrdí.

„Situáciu máme pod kontrolou, uskutočňujeme všetky preventívne opatrenia s cieľom maximálnej ochrany ľudí,“ dopĺňajú experti z ÚVZ SR.

Obaja muži priznali, že sa nachádzali v Číne.

https://www.instagram.com/p/B79PEf_B5ou/

Na recepcii muži povedali, že boli v Číne a majú príznaky. Sestra to vyhodnotila ako podozrenie na koronavírus. Okamžite ich uzavreli vo vstupnej miestnosti, kde boli izolovaní a neprišli do kontaktu s inými pacientmi,doplnila hovorkyňa nemocnice v Žiline Lenka Záteková.

Príznaky podobné chrípke

Krízový výbor Svetovej zdravotníckej organizácie vyhlásil stav globálnej zdravotnej núdze. Urobil tak v súvislosti s nákazou spôsobenou novým koronavírusom 2019-nCoV, ktorý sa do viacerých krajín rozšíril z Číny. Informovala o tom na tlačovej konferencii generálny riaditeľ WHO Adhanom Ghebreyesus.

Prečítajte si tiež:
Tehotné ženy ako riešenie liečby osteoporózy? Ich bunky dokážu uzdraviť!

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

View this post on Instagram

Появились первые полноценные клинические описания заболевания. 29 января вышла статья, где описано течение болезни у 99 пациентов из города Ухань. Половина из них была работниками либо посетителями того самого рынка, с которого началось распространение инфекции. В большинстве случаев болезнь сопровождалась кашлем, высокой температурой и легочной недостаточностью, у трех четвертей заболевших развилась двусторонняя пневмония. В подтверждение того, что сообщалось ранее, медики отмечают, что заболевание затрагивает прежде всего пожилых людей и тех, у кого есть сопутствующие заболевания. #коронавирус#coronavirus#koronavirus#китай#вирус#china

A post shared by Коронавирус☢️ (@koronavirus_info) on

Aj napriek tomu, že dnes mnohí špekulujú, že Čína chcela koronavírus pred svetom ututlať, pretože sa vraj prví nakazení objavili oveľa skôr, než koncom minulého roka, krajina pomáha ako vie. Rozhodla sa, že na mieste najväčšieho výskytu vírusu postaví nemocnicu. Na tom by nebolo nič zvláštne, no úrady potvrdili, že nemocnicu chcú postavať za rekordných šesť dní. Už v týchto dňoch vieme, že sa im to aj podarilo. Nemocnicu vo Wu-Chane otvoria pre pacientov nakazených vírusom 3. februára. 

Správu budeme aj naďalej sledovať a aktualizovať.

Zdroj: ta3, aktuality,

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií