Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemocnicu pre nakazených koronavírusom postavili za rekordné štyri dni

Nová nemocnica, ktorá sa nachádza v epicentre koronavírusu príjme prvých pacientov už 3. februára. Nemocnicu postavili za rekordné štyri dni.

Nový koronavírus už usmrtil viac ako stovku ľudí v Číne, no rozšíril sa aj do európskych krajín, ktoré v týchto dňoch prijímajú bezpečnostné opatrenia. Nemocnice vo Wu-Chane sú preplnené. Internetom kolujú smutné zábery toho, ako pacienti čakajú na vyšetrenie na chodbe medzi tými, ktorí svoj boj s vírusom vzdali a preto sú len poprikrývaní dekami a plachtami medzi ešte živými ľuďmi.

Nová nemocnica už čoskoro prijme pacientov

Aj napriek tomu, že dnes mnohí špekulujú, že Čína chcela nákazu pred svetom ututlať, pretože sa vraj prví nakazení objavili oveľa skôr, než koncom minulého roka, krajina pomáha ako vie. Rozhodla sa, že na mieste najväčšieho výskytu vírusu postaví nemocnicu. Na tom by nebolo nič zvláštne, no úrady potvrdili, že nemocnicu chcú postavať za rekordných šesť dní. Už v týchto dňoch vieme, že sa im to aj podarilo.

Nová nemocnica by mala mať kapacitu viac ako tisíc pacientov, ktorí sú nakazení koronavírusom. Pracovníci, ale aj mnohí dobrovoľníci pracovali na stavbe 24 hodín denne. Keď už stáli múry nemocnice, za rekordné dva dni sa im podarilo vybudovať funkčnú nemocnicu. Stavebné práce začali v sobotu a už v pondelok mali nainštalovanú elektrinu, vodu aj internet.

Postavili ju za rekordné štyri dni

Na internete sa objavili aj videá, ktoré zachytávajú priebeh stavby nemocnice Chuo-šen-šan.

Vo Wu-chane pritom od soboty súbežne vzniká ďalšia nemocnica pomenovaná Lej-šen-šan, ktorá by mala mať kapacitu 1 300 až 1 500 lôžok. Jej dokončenie je plánované na 5. februára.

„Čína už v minulosti zvládla dokončiť monumentálne projekty, ako je tento. Táto autoritárska krajina stojí na spôsobe riadenia zhora nadol. Vie prekonať byrokratické a finančné prekážky a sú schopní uviesť do pohybu všetky potrebné zdroje,“ povedal britskému spravodajskému webu BBC Yanzhong Huang z americkej neziskovej organizácie Rada pre medzinárodné vzťahy (CFR).

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií