fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania a ich partneri diskutujú o pláne reakcie v prípade, že Rusko použije taktické jadrové zbrane

Cieľom americkej politiky je suverénna, demokratická a prosperujúca Ukrajina, schopná brániť sa a odradiť ruskú agresiu. 

Máte tip? napíšte nám mailom

19.9.2022 (Webnoviny.sk) – Americká veľvyslankyňa na Ukrajine Bridget Brinková zopakovala postoj Washingtonu, že kontúry svojho víťazstva a čas a formát rokovaní s Ruskom určí Ukrajina sama. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na jej rozhovor poskytnutý Európskej pravde zverejnený na platforme YouTube.

Návšteva Blinkena v Kyjeve

Brinkovej sa v interview pýtali na dôvody ostatnej návštevy šéfa americkej diplomacie Anthonyho Blinkena v Kyjeve, keďže predstavitelia na tejto úrovni nezvyknú cestovať bez konkrétneho a dôležitého cieľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Verejne aj na uzavretých stretnutiach povedal, že hlavným účelom návštevy je vyjadriť, že prezident Joe Biden neochvejne podporuje Ukrajinu,” odpovedala veľvyslankyňa.

Demokratická a prosperujúca Ukrajina

Na otázku, ako by sa mala vojna skončiť a či by na konci mali byť rokovania, Brinková odpovedala, že o tom rozhodne Ukrajina.

„Nie raz sme povedali a potvrdil to tu aj minister zahraničných vecí. Demokraticky zvolený líder Ukrajiny musí rozhodnúť, kedy sa začnú rokovania, ako budú pokračovať a čo predstavuje víťazstvo… Cieľom našej politiky je suverénna, demokratická a prosperujúca Ukrajina, schopná brániť sa a odradiť ruskú agresiu. Za týmto účelom podporujeme schopnosť Ukrajiny rozhodovať o svojej budúcnosti,” dodala niekdajšia veľvyslankyňa na Slovensku.

Prečítajte si tiež:
Rusko nesúhlasilo s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne a zablokovalo dohodu o jadrových zbraniach

Tá tiež naznačila, že americká administratíva a partneri diskutujú o pláne reakcie v prípade, že Rusko podnikne radikálne kroky, ako je použitie taktických jadrových zbraní.

Viac k témam: Americký prezident, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania a ich partneri diskutujú o pláne reakcie v prípade, že Rusko použije taktické jadrové zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií