fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko nesúhlasilo s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne a zablokovalo dohodu o jadrových zbraniach

Moskva nesúhlasila s klauzulou nutnosti kontroly Zaporižžskej jadrovej elektrárne kompetentnými ukrajinskými úradmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko zablokovalo dohodu na pôde Organizácie Spojených národov, ktorej cieľom je posilniť Zmluvu o nešírení jadrových zbraní. Moskva totiž nesúhlasila s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jeden odstavec konečného návrhu textu zdôrazňuje „maximálnu dôležitosť zaručenia, že kompetentné ukrajinské úrady budú mať kontrolu nad jadrovými zariadeniami … ako je Zaporižžská jadrová elektráreň“. Informuje o tom web The Guardian.

Ruská delegácia ako jediná v piatok nesúhlasila s dohodnutým textom, ale neúspech konferencie podľa nej zavinila Ukrajina a jej „ochrancovia“. Po svojom vyhlásení ruská delegácia odišla z rokovacej miestnosti.

Viac k témam: Dohoda, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko nesúhlasilo s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne a zablokovalo dohodu o jadrových zbraniach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií