fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Andrej Kiska: Vedel som, že Gašpar je len Kaliňákom dosadený sluha a riadi ho Ficov priateľ Bödör

Bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí, ktorý odišiel z politiky, sa vyjadril k aktuálnej situácii.

Máte tip? napíšte nám mailom

Národná kriminálna agentúra pred pár dňami spustila akciu “Očistec“, pri ktorej zatkla viacerých aktérov dosadených na vysoké miesta.

Podľa uniknutých informácií zo spisov mali od roku 2012 dosadzovať do najvyšších funkcií v Policajnom zbore svojich blízkych a spoločne mali zarábať na korupcii, zneužívaní moci verejných činiteľov, marení spravodlivosti, vyhrážaní a vydieraní.

Do funkcií sa takto dostal aj bývalý riaditeľ NAKA Peter Hraško, bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, bývalý riaditeľ finančnej jednotky NAKA Bernard Slobodník či bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.

Exprezident naznačil, že o všetkom ako hlava štátu vedel.

Chcel som si dať od politiky pokoj, ale moje meno sa objavuje vo výpovediach zadržaných policajtov z akcií NAKA Očistec, či Božie mlyny. Dostávam od vás mnoho otázok. Čo si o tom celom myslím?

,,Pozorujem to už len z diaľky, ale bol som toho súčasťou. Bol som objektom ich záujmu. Správali sa ku mne bohorovne, arogantne a sebavedomo. Ovládali políciu, NAKA, prokuratúru, špeciálnu prokuratúru, aj sudcov. Mali vlastné kolečko spravodlivosti. Gašparova polícia strávila tisíce hodín v snahe zastrašiť ma a očierniť. Menila ľudí, ktorí sa vzopreli ich svojvôli. Skontrolovala Xkrát ešte aj moje bločky z papiernictva za dve eura, len aby niečo na mňa našili. Namiesto toho, aby chránili ľudí ako Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa venovali vydieraniu a kriminalizácii nevinných a chráneniu gaunerov.”

“Vedel som, že Gašpar je len Kaliňákom dosadený sluha a riadi ho Ficov priateľ Bödör. Mali v rukách celú políciu a prokuratúru, preto si trúfli aj na prezidenta. Mysleli si, že sa zľaknem a Fica pošlem na Ústavný súd. Nebál som sa, ale bolo mi ľúto všetkých ľudí, ktorí nemali možnosť sa brániť. Aj ja som to mal ťažké stál proti mne celý systém, ktorý ovládali: políciu, prokuratúru aj súdy.”

“Spomeňte si len na to, koľko krát Fico na tlačovke avizoval voči mne nejaké kroky, ktoré následne akože anonym poslal médiám a polícia sa nimi následne veľmi rýchlo a operatívne zaoberala. Fico vždy presne vedel, čo polícia robí proti jeho politickým oponentom. Niekto polícii politické objednávky dával, otázka je, kto?”

“To, že som povedal, že náš štát ovláda mafia, nebola náhoda. O tajných konšpiračných poradách pod vedením Bödöra, kde sa rozhodovalo o osude ľudí na Slovensku som vedel. Ako prezident som mal prístup k rôznym ľuďom a rôznym informáciám. Človek, ktorý mi to povedal, možno povie ešte oveľa viac. Je jasné, že NAKA ešte nedosiahla na vrchol pyramídy. Božie mlyny sa pohli o kúsok ďalej. Nestoja. Len nech sa nezasekávajú na strachu a na ľudských chybách,” píše Kiska na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Biela sobota je spomienkou na mŕtveho Krista, večer sa slávi veľkonočná vigília
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií