fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Archeológovia objavili v severnom Taliansku mozaikovú zem zo starého Ríma

Archeológovia objavili v severnom Taliansku prekrásne a pozoruhodne dobre zachovanú mozaikovú zem zo starého Ríma.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ohromujúci objav, ktorý vznikol v mestečku Negrar na severe Verony, sa objavil takmer storočie po tom, čo sa na mieste našli zvyšky starej vily.

Fotografie, ktoré uverejnili predstavitelia mesta, ukazujú zložité vzory a farebné detaily, z ktorých väčšina sa po celé storočia dokonale zachovala. Podlaha bola pochovaná pod vinice v kopcovitom kraji, tvrdia miestne úrady.

Informovali: „po desaťročiach neúspešných pokusov archeológovia odkryli časť podlahových krytín a základov rímskej vily, ktorá sa nachádza severne od hlavného mesta a ktorú objavili vedci pred viac ako storočím“.

Cieľom tímu bolo „zistiť presné rozšírenie a presné umiestnenie starej stavby“, dodali vo vyhlásení.

Predstavitelia mesta sa teraz budú usilovať o to, aby verejnosť videla podlahu. „Výsledok neprídete tak skoro a budú potrebné značné  finančné zdroje,“ uviedli. Staroveké miesta v Taliansku sa začínajú pomaly otvárať, keď krajina začína uvoľňovať opatrenia.

Dom milovníkov v Pompejach

Krátko predtým, ako pandémia zasiahla Taliansko a vynútila si celonárodné uzavretie, bol slávny dom milovníkov v Pompejach znovu otvorený po 40 rokoch po ambicióznom projekte obnovy.

 

Prečítajte si tiež:
Pamätáte si ich ešte? Postavy, ktoré zomreli v Game of Thrones
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií