fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Babiš sa v septembri postaví pred súd za zneužitie eurofondov v kauze Čapí hnízdo, hrozí mu dlhoročný trest za mrežami

V súvislosti s kauzou sú obžalovaní bývalý český premiér Andrej Babiš a jeho bývalá poradkyňa Jana Nagyová.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Mestský súd v Prahe sa v septembri začne venovať kauze Čapí hnízdo, v súvislosti s ktorou sú obžalovaní bývalý český premiér Andrej Babiš a jeho bývalá poradkyňa Jana Nagyová. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz, s tým, že to denníku Právo potvrdil hovorca súdu.

Pojednávanie bude verejné

Úvodné hlavné pojednávanie je naplánované na 12. septembra a ďalšie sú vypísané do konca októbra. Z nariadenia konaní tiež vyplýva, že súd zamietol žiadosti obvinených o zastavenie stíhania aj návrh na predbežné neverejné prejednanie.

Kauza sa týka farmy Čapí hnízdo, ktorá dostala dotácie z európskych zdrojov po tom, ako jej vlastníctvo prešlo z Babišovho konglomerátu Agrofert na jeho rodinných príslušníkov.

Expremiér je obvinený z podvodu

Eurofondy boli určené pre malé a stredne veľké podniky, pod ktoré Agrofert nespadá. Agrofert neskôr prevzal späť vlastníctvo farmy.

Babiš s Nagyovou (predtým Mayerovou, pozn. red.) sú obžalovaní z dotačného podvodu a poškodenia finančných záujmov EÚ, pričom im hrozí až desaťročné väzenie. Obaja vinu dlhodobo popierajú.

Viac k témam: Dotácie, Eurofondy, Kauza Čapí hnízdo
Zdroj: Webnoviny.sk – Babiš sa v septembri postaví pred súd za zneužitie eurofondov v kauze Čapí hnízdo, hrozí mu dlhoročný trest za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vojnové zločiny na Ukrajine budú objasňovať aj slovenskí policajti, vytvoria tím na identifikáciu obetí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií