fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Babiš ukončil špekulácie a potvrdil, že bude kandidovať na prezidenta

Prezidentské voľby sa budú konať 13. a 14. januára 2023.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.10.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý český premiér Andrej Babiš ukončil špekulácie a oznámil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách. Urobil tak v nedeľu v Televíznych novinách v televízii Nova s tým, že chce byť prezident, ktorý bude tlačiť na vládu, aby viac pomáhala občanom.

V pondelok požiada poslanecký klub jeho hnutia ANO o podporu, pričom na uznanie kandidatúry potrebuje súhlas 20 poslancov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Novú hlavu štátu, ktorá po uplynutí druhého päťročného mandátu v marci 2023 nahradí prezidenta Miloša Zemana, budú obyvatelia Českej republiky voliť 13. a 14. januára budúceho roka. Favoritom posledných prieskumov verejnej mienky je generál vo výslužbe Petr Pavel a podľa niektorých by Babiša mohli poraziť aj iní kandidáti.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Česku, Prezidentský kandidát
Zdroj: Webnoviny.sk – Babiš ukončil špekulácie a potvrdil, že bude kandidovať na prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií