fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Beznádejná romantička z Bratislavy naletela podvodníkovi, “pán neznámy“ ju pripravil o viac ako 11-tisíc eur

Podvodník vystupoval pod rôznymi legendami, žena mu dobrovoľne poslala viacero platieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Dôverčivá žena z Bratislavy poslala mužovi, s ktorým sa zoznámila na sociálnej sieti, viac ako 11-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, ženu na sociálnej sieti požiadal o priateľstvo neznámy muž, s ktorým niekoľko mesiacov komunikovala prostredníctvom správ.

Množstvo vymyslených historiek

Po čase jej oznámil, že pracuje na vrtnej plošine v zahraničí, avšak z dôvodu choroby sa musí vrátiť domov a poškodenú požiadal, aby mu poslala peniaze. Dôverčivá žena mu poslala platby vo výške 2 850 a 2 400 eur.

Po ukončení komunikácie s prvým mužom, ju oslovil cez sociálnu sieť ďalší neznámy muž. „Tentokrát sa predstavil ako lekár, vdovec pracujúci v Jemene, ktorému hrozí prevelenie do vojnovej zóny v Afganistane,” priblížila polícia.

Poškodenej oznámil, že potrebuje finančné prostriedky na cestu zo zahraničia a sľúbil jej, že ich vráti. Žena mu postupne poslala financie v celkovej výške 5 400 eur.

Žena požiadala o pôžičku

Následne jej neznámy lekár poslal fotku muža za mrežami so správou, že mu našli v batožine zbraň a potrebuje 3-tisíc eur, aby sa nedostal do väzenia.

Prečítajte si tiež:
Výbuch plynovej flaše v Bratislave zranil tri osoby, na mieste zasahujú hasiči

Poškodená požiadala o pôžičku finančnú službu, v ktorej jej oznámili, že musí najskôr uhradiť bankové a poistné poplatky vo výške 205 a 800 eur.

Po vykonaní oboch platieb však platieb však žiadne peniaze nedostala. Dôverčivej žene vznikla podvodným konaním škoda v celkovej výške 11 338 eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podvodník, Sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Beznádejná romantička z Bratislavy naletela podvodníkovi, “pán neznámy“ ju pripravil o viac ako 11-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií