fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bezpečnostná rada zamietla výzvu Ruska na vyšetrovanie biologických zbraní na Ukrajine

Ruskú rezolúciu podporila len Čína.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) v stredu zamietla pokus Ruska o zriadenie výboru na vyšetrovanie jeho nepodložených tvrdení, že Ukrajina a USA sa angažujú vo „vojenských biologických” aktivitách porušujúcich dohovor zakazujúci používanie biologických zbraní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskú rezolúciu podporila len Čína. Spojené kráľovstvo, USA a Francúzsko hlasovali proti a 10 ďalších členov rady sa zdržalo hlasovania. Rezolúciu neschválili, pretože nezískala minimálne deväť hlasov „áno“ potrebných na prijatie.

Rusko minulý týždeň členom BR OSN rozposlalo návrh rezolúcie a 310-stranový dokument, v ktorých tvrdí, že v biologických laboratóriách na Ukrajine sa s podporou amerického ministerstva obrany koná vojenská biologická činnosť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Výsledok hlasovania odráža pretrvávajúci odpor a skepticizmus rady voči činom Ruska od začiatku jeho invázie na Ukrajinu. Rada však dosiaľ nemohla podniknúť akékoľvek kroky proti ruskej vojenskej ofenzíve, pretože Rusko má právo veta.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostná rada zamietla výzvu Ruska na vyšetrovanie biologických zbraní na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hrôzam v meste Mariupoľ nie je koniec, Rusi maskujú zločiny a mŕtvych civilistov sypú do masových hrobov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií