fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bielorusko s najväčšou pravdepodobnosťou neplánuje zapojenie sa do vojny na Ukrajine

Britský rezort obrany to uviedol v súvislosti s vojenskými cvičeniami v Bielorusku, ktoré majú potrvať do stredy.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Je veľmi málo pravdepodobné, že vojenské cvičenia v Bielorusku neďaleko ukrajinských hraníc sú znakom prípravy na zapojenie sa do vojny na Ukrajine. Uviedlo to britské ministerstvo obrany.

Bieloruská armáda vo štvrtok začala cvičenia pri meste Brest pri poľských hraniciach, pri hlavnom meste Minsk a v regióne mesta Vicebsk na severovýchode krajiny. Informuje o tom web The Guardian.

Bielorusko uviedlo, že manévre, ktoré potrvajú do stredy, majú za úlohu precvičiť „oslobodenie území dočasne obsadených nepriateľom” a opätovné získanie kontroly na pohraničnými oblasťami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo obrany Veľkej Británie uviedlo, že „hoci použitie bieloruského územia bolo nápomocné ruskému neúspešnému útoku na Kyjiv na začiatku invázie, bieloruské sily majú obmedzené ofenzívne kapacity.” „Je veľmi nepravdepodobné, že by tieto cvičenia boli znakom príprav na priame zapojenie sa Bieloruska do vojny na Ukrajine,“ dodal britský rezort obrany.

Viac k témam: Hranice, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Bielorusko s najväčšou pravdepodobnosťou neplánuje zapojenie sa do vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kadyrov chce úplne oslobodiť Luhanskú a Doneckú oblasť a potom obsadiť Kyjev aj ďalšie mestá
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií