Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislavská zoologická záhrada oslavuje 64 rokov, organizuje workshop a počet miest je limitovaný

Návštevníci ZOO počas najbližšej stredy získajú nové poznatky o svete zvierat.

7.5.2024 (SITA.sk) – ZOO Bratislava bude 9. mája oslavovať svoje 64. výročie. Pri tejto príležitosti pripravila na stredu 8. mája terénny entomologický workshop aj rôzne komentované kŕmenia.

„ZOO od svojho vzniku v roku 1960 zohráva dôležitú úlohu v ochrane biodiverzity, vzdelávaní verejnosti o dôležitosti ochrany prírody a aktívne sa podieľa na záchrane a obnove populácií mnohých ohrozených druhov zvierat,“ priblížila hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová.

Chovateľské úspechy ZOO záhrady

Návštevníci ZOO počas najbližšej stredy získajú nové poznatky o svete zvierat a ochrane prírody. Terénny entomologický workshop sa bude konať od 15.00 na lúkach ZOO, v návštevníkom bežne neprístupnej časti.

„Viesť ho bude skúsený entomológ Marek Semelbauer. Vstupné na workshop je potrebné zakúpiť vopred cez e-shop ZOO Bratislava, počet miest je limitovaný,“ priblížila hovorkyňa. ZOO Bratislava zaznamenala už v prvom desaťročí svojej existencie chovateľské úspechy odchovom makakov, paviánov, dikobrazov, nutrií, leopardov, púm a dingov.

Výchovno-vzdelávacie aktivity

„Pôvodnú kolekciu zvierat tvorilo 74 druhov v počte 238 jedincov,“ priblížila Ritterová s tým, že svoje zastúpenie tu mali najmä mačkovité šelmy, opice, poníky, somáre, medvede, jelene, srnky, vodné vtáky, dravce, papagáje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako jednej z prvých ZOO v Európe sa podarilo odchovať mláďatá rysa ostrovida, ktorý sa nachádza aj v logu. V minulosti realizovala rôzne výchovno-vzdelávacie aktivity.

Najvzácnejšie druhy zvierat

„Úspešná bola poradenská služba chovateľom malých zvierat a záujmové krúžky – jazdecký, sokoliarsky, zoologický, chovateľský a krúžok ochrancov prírody. Dnes je domovom viac ako 1200 jedincov z takmer 200 druhov,“ doplnila hovorkyňa.

K najvzácnejším patria orangutan sumatriansky, gibon zlatolíci, hrošík libérijský či leopard cejlónsky. Je tiež jediná ZOO, ktorá má šimpanzy učenlivé, žirafy Rothschildove či nosorožce tuponosé južné.

Viac k témam: Výročie, Zoologická záhrada
Zdroj: SITA.sk – Bratislavská zoologická záhrada oslavuje 64 rokov, organizuje workshop a počet miest je limitovaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií