fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Budaj varuje Matoviča a Sulíka, že môžu poslať naspäť „zombie z minulosti“

Ján Budaj nemá záujem zotrvávať vo vláde, ktorá by bola závislá na fašistoch. Požiadavky, ktoré OĽaNO predložilo SaS, vníma ako pozvánku na rokovanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) považuje 31. august za zlomový moment, v ktorom sa politika vracia z trucovitej fázy do fázy rokovaní. Generácia nových demokratov podľa neho musí prevziať a niesť zodpovednosť, inak hrozí návrat minulosti.

Viac o téme: Koaličná kríza

Budaj doplnil, že generácia zakladateľov štátu a politického systému už vládnuť nemôže. Richardovi Sulíkovi (SaS) aj Igorovi Matovičovi (OĽaNO) odkázal, že na prvom mieste je Slovensko a majú mu ukázať, že ponesú zodpovednosť za budúcnosť.

Inak pošlú naspäť “zombie z minulosti”. Minister na tlačovom brífingu po zasadnutí vlády však dodal, že nikomu žiadne rady nedáva, žiada len, aby vnímali svoju zodpovednosť.

Budaj nemá záujem zotrvávať vo vláde, ktorá by bola závislá na fašistoch. To by podľa neho znamenalo, že vláda, ktorá sa v roku 2020 ujala vedenia štátu, svoju úlohu nezvládla. Požiadavky, ktoré OĽaNO predložilo SaS, vníma Budaj ako pozvánku na rokovanie.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Minister životného prostredia SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Budaj varuje Matoviča a Sulíka, že môžu poslať naspäť „zombie z minulosti“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovensko sa bude opätovne pokúšať zaradiť do sietí INHOPE a Insafe, v ktorých chýba ako jediná krajina Európskej únie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií