fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bulharsko zakázalo ruským lodiam vstup do prístavov, výnimku dostanú vo výnimočných prípadoch

Ide o súčasť rozšírených sankcií zo strany Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Bulharsko zakázalo lodiam plaviacim sa pod ruskou vlajkou vstupovať do svojich prístavov. Ide o súčasť rozšírených sankcií zo strany Európskej únie. Informoval o tom v nedeľu na svojej internetovej stránke bulharský námorný úrad.

Všetky plavidlá pod ruskou vlajkou a tiež všetky lode, ktoré po 24. februári zmenili svoju ruskú vlajku alebo námornú registráciu na akýkoľvek iný štát, majú zakázaný vstup do bulharských námorných a riečnych prístavov,” uviedol úrad.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Výnimky budú umožnené len pre lode v ťažkostiach a lode hľadajúce humanitárnu pomoc alebo pre plavidlá prepravujúce energetické produkty, potraviny a farmaceutické výrobky pre krajiny Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Bulharsko zakázalo ruským lodiam vstup do prístavov, výnimku dostanú vo výnimočných prípadoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií