fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalú predsedníčku Krajského súdu v Žiline Evu Kyselovú oslobodili spod obžaloby za prijímanie úplatku

V rozsudku to sudca odôvodnil tým, že nebolo dokázané, že skutok spáchala obžalovaná.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Samosudca Špecializovaného trestného súdu na pracovisku v Banskej Bystrici v trestnej veci pre pokračujúci zločin prijímania úplatku formou spolupáchateľstva vo štvrtok bývalú predsedníčku Krajského súdu v Žiline Evu Kyselovú spod obžaloby oslobodil.

V rozsudku to sudca odôvodnil tým, že nebolo dokázané, že skutok spáchala obžalovaná. Rozsudok nie je právoplatný, nakoľko prokurátor proti nemu podal odvolanie, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková. Kľúčovým svedkom v tomto prípade bol bývalý žilinský sudca Pavol Polka.

Polícia ešte 20. januára 2021 pri akcii Plevel 2 zadržala Kyselovú a tiež emeritnú sudkyňu Máriu Urbanovú. Tá sa k trestnej činnosti priznala a v rámci dohody o vine a treste jej súd uložil podmienečný trest.

Trestnej činnosti sa podľa polície sudkyne dopúšťali od februára 2015 do augusta 2019. Konkrétne za peňažné úplatky rozhodovali trestné veci na Krajskom súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

Viac k témam: Akcia Plevel 2, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalú predsedníčku Krajského súdu v Žiline Evu Kyselovú oslobodili spod obžaloby za prijímanie úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Bratislava je opäť lákadlom pre turistov, ich počet stúpol za prvý kvartál o takmer 1000 percent
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií