fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik odmietol uzavrieť dohodu o vine a treste a tvrdí, že je nevinný

Hlavné pojednávanie bude pokračovať aj v piatok výsluchom svedka a ďalším dokazovaním.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici vo štvrtok začalo hlavné pojednávanie v trestnej veci, v ktorej je bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik obžalovaný zo zločinu prijímania úplatku a Peter Košč z prečinu podplácania.

„Na hlavnom pojednávaní bol prítomný len obžalovaný Dušan K., ktorý odmietol s prokurátorkou uzavrieť dohodu o vine a treste, vyhlásil, že je nevinný a pred súdom dnes vypovedal. Súd voči druhému obžalovanému konal ako proti ušlému. Hlavné pojednávanie bude pokračovať aj v piatok výsluchom svedka a ďalším dokazovaním,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Podľa obžaloby podnikateľ Peter Košč, ktorý má blízko k Slovenskej informačnej službe a momentálne je na úteku, podplatil Dušana Kováčika sumou 50-tisíc eur. Ten mal za odmenu blokovať stíhanie v dvoch trestných veciach.

Oslobodenie šéfa takáčovcov

Najvyšší súd SR (NS SR) uznal 24. mája tohto roku Kováčika za vinného z toho, že prijal úplatok 50-tisíc eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry v roku 2017 nepodal sťažnosť proti prepusteniu šéfa zločineckej skupiny takáčovci Ľubomíra Kudličku z väzby.

Prečítajte si tiež:
Bratislavčania milujú inovácie. Nové HOPIN IQOS FRIENDLY taxíky zviezli už svojho tisíceho zákazníka

Jeho vinu odvolací súd tiež uznal v prípade prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti, keď neoprávnene poskytol spisy k trestným veciam bývalému šéfovi daňových kriminalistov Ľudovítovi Makóovi. Za to mu uložil trest osem rokov väzenia a peňažný trest 100-tisíc eur.

Založenie zločineckej skupiny

Špecializovaný trestný súd pôvodne uznal Kováčika za vinného aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Za to mu uložil trest 14 rokov väzenia a tiež trest prepadnutia majetku. NS SR však tento verdikt zrušil, keďže predmetné skutky podľa odvolacieho senátu neboli preukázané.

Viac k témam: Dohoda o vine a treste, Podplácanie, Špeciálny prokurátor, Súdny proces, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik odmietol uzavrieť dohodu o vine a treste a tvrdí, že je nevinný © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií