fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová si v Prahe pripomenula udalosti novembra 1989, stretla sa aj s prezidentom Zemanom (foto)

S prezidentom Milošom Zemanom hovorili aj o riešení energetickej krízy a eskalujúcej ruskej agresii na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý si pripomíname 17. novembra, nám pripomína, ako majú k sebe Slováci a Česi stále blízko a ako naše vzťahy posilňujú práve aj udalosti z novembra 89, vďaka ktorým dnes žijeme v slobode a v demokracii, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

Slovenská hlava štátu si udalosti Nežnej revolúcie pripomenula v stredu v Prahe, kde sa stretla aj s českým prezidentom Milošom Zemanom.

Počas spoločných rozhovorov hovorili aj o aktuálnych témach, ktoré ovplyvňujú obe krajiny. Hovorili o riešení energetickej krízy a eskalujúcej ruskej agresie na Ukrajine.

Popoludní bude Zuzana Čaputová diskutovať so študentmi Fakulty sociálnych vied Karlovej univerzity a podvečer položí kyticu a sviečku k pamätníku na Národní tříde v Prahe.

Viac k témam: Deň boja za slobodu a demokraciu, Nežná revolúcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová si v Prahe pripomenula udalosti novembra 1989, stretla sa aj s prezidentom Zemanom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií