fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čekovský a Stančík odmietli menšinovú vládu s podporou fašistov, odchod Krúpu z OĽaNO považujú za predčasný

Kristián Čekovský s Andrejom Stančíkom odmietajú akékoľvek úvahy o menšinovej vláde s podporou ĽSNS a koalícia musí pokračovať bez fašistov.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizácia 28.júla 18:05

Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Kristián Čekovský a Andrej Stančík vo štvrtok reagovali na rozhodnutie ich straníckeho kolegu Juraja Krúpu o opustení poslaneckého klubu OĽaNO.

Obaja považujú toto rozhodnutie za predčasné, keďže rokovania o budúcnosti koalície stále pokračujú a strana Sloboda a solidarita (SaS) je naďalej jej súčasťou. Ich vyjadrenie poskytol Martin Kalužák, asistent Kristiána Čekovského.

„Premiér Eduard Heger jasne hovorí o snahe zachovať štvorkoalíciu a v tomto má našu plnú podporu,“ zhodli sa Čekovský so Stančíkom, ktorí odmietajú akékoľvek úvahy o menšinovej vláde s podporou Ľudovej strany naše Slovensko (ĽSNS).

Tichá podpora fašistov

Takáto koalícia opierajúca sa o hlasy opozičných, nezaradených či fašistických poslancov by podľa nich nemala dlhú trvanlivosť.

„Ja sám som už niekoľkokrát pre médiá vylúčil, že by som bol súčasťou vlády, ktorá by sa opierala o hlasy Kotlebovcov,“ zdôraznil Čekovský s tým, že táto vláda ukázala jasné proeurópske a prozápadné smerovanie a od začiatku vojny sa postavila za pomoc Ukrajine. „Neviem si predstaviť, ako by poslanci ĽSNS tieto postoje podporovali,“ doplnil Stančík.

Prečítajte si tiež:
Starší vodiči spôsobili počas víkendu dve dopravné nehody s tragickým koncom, zomrel aj otec malého chlapčeka (foto)

Snahy o rozbitie klubu OĽaNO

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš uviedol, že forma odchodu Krúpu ich zamrzela. „Posledné dni registrujeme mimoriadnu snahu o rozbitie poslaneckého klubu OĽaNO, evidentne s cieľom zabrániť pokračovaniu vlády po avizovanom odchode strany SaS. Veríme, že vábeniu už nikto ďalší nepodľahne,” uviedol Šipoš.

Predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa vo štvrtok na sociálnej sieti oznámil, že opúšťa poslanecký klub OĽaNO. Ako vo svojom profile napísal, posledné týždne v slovenskej politike priniesli okamihy, s ktorými sa ako občan a politik vyznávajúci demokratické a liberálne hodnoty nemôže stotožniť.

Viac k témam: Koaličná kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Čekovský a Stančík odmietli menšinovú vládu s podporou fašistov, odchod Krúpu z OĽaNO považujú za predčasný © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií