fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len dvojročný chlapček sa kvôli vážnej chorobe nedožije Vianoc. Rodina i susedia mu ich preto pripravili už teraz

Máte tip? napíšte nám mailom

Rodina a ľudia zo susedstva sa rozhodli spraviť predčasné Vianoce len dvojročnému chlapčekovi s rakovinou. Skutočných Vianoc sa totiž nedožije.

Manželom Allenovým sa pred dvoma rokmi narodil synček Brody. Z malého chlapčeka sa tešili a nič nenasvedčovalo tomu, že by bol nejako chorý. Všetko sa ale zmenilo, keď ako dvojročný začal mávať záchvaty, a tak s ním navštívili nemocnicu. Lekári sa spočiatku domnievali, že ide iba o obyčajný zápal stredného ucha, no neskôr sa ukázalo, že je to niečo omnoho horšie.

Malému Brodymu diagnostikovali nádory na mozgu. Dokopy ich mal štyri, preto musel okamžite podstúpiť najagresívnejšiu liečbu. Na tú však nereaguje dobre. Po dlhej liečbe sa jeden z nádorov dokonca zväčšil o tretinu a zároveň objavil ďalší.

Lekári dávajú chlapčekovi dva mesiace života. Rodina pochopila, že sa ich Brodyho nepodarí zachrániť, preto sa rozhodli, že mu posledné týždne jeho života spríjemnia, ako sa len dá. Okrem iného sa mu rozhodli pripraviť i predčasné Vianoce, keďže tých skutočných sa nedožije.

Keď sa o smutnom osude rodiny Allenovcov dozvedeli ľudia zo susedstva, zapojili sa do septembrových Vianoc taktiež. “Zlomilo nám to srdcia. Povedala som manželovi: “Máme veci, vyzdobme si to tu,” vraví 74-ročná suseda Barbara Elliott. Chlapčekova rodina mu vystrojila Vianoce aj s vianočným stromčekom a darčekmi. “On nevie, že v skutočnosti Vianoce nie sú. Jednoducho si to teda užíva,” vysvetľuje Brodyho staršia sestra McKenzie.

Prečítajte si tiež:
Slováci triedia odpad viac ako v uplynulých rokoch

“Je to veľmi emotívne, pretože si uvedomujem, že toto sú jeho posledné Vianoce. Je to pre nás všetkých veľmi ťažké, no keď vidím radosť v jeho očiach, som rada. Urobili sme to práve preto, aby bol šťastný. Brody už navždy ostane v našich mysliach ako “vianočný chlapec”,” povedala chlapčekova mama.

 

 

 

Zdroj: https://www.nytimes.com/2018/09/15/us/boy-dying-brain-cancer-brody-allen.html

Foto: https://www.nytimes.com/2018/09/15/us/boy-dying-brain-cancer-brody-allen.html

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií