fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čína vyslala k Taiwanu 36 stíhačiek a bombardérov, spozorované bolo aj bojové lietadlo a drony

Peking tento rok zintenzívnil úsilie o zastrašenie Taiwanu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.11.2022 (Webnoviny.sk) – Pri Taiwane preletelo 36 čínskych stíhačiek a bombardérov. Oznámilo to taiwanské ministerstvo obrany s tým, že desať stíhačiek Šen-jang J-11 a J-16 v sobotu preletelo cez stredovú líniu v Taiwanskom prielive, ktorá oddeľuje ostrov od čínskej pevniny.

Taiwanská armáda tiež juhozápadne od ostrova spozorovala štyri bombardéry Čcheng-tu J-10, protiponorkové bojové lietadlo Y-8 a tri bombardéry H-6 a aj tri drony.

Taiwan a Čína sa rozdelili počas občianskej vojny v roku 1949. Peking si však nárokuje Taiwan ako súčasť svojho územia a tvrdí, že jeho zjednotenie s Čínou sa v prípade potreby bude musieť dosiahnuť aj silou. Vláda čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga tento rok zintenzívnila úsilie o zastrašenie Taiwanu.

Viac k témam: Stíhačka, Taiwan
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína vyslala k Taiwanu 36 stíhačiek a bombardérov, spozorované bolo aj bojové lietadlo a drony © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií