fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čínsky minister diplomacie sa postavil na stranu Ukrajiny a podporil jej územnú celistvosť a suverenitu

Čína vytrvalo odmieta kritizovať ruskú inváziu na Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Čínske ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo podporu územnej celistvosti a suverenite Ukrajiny. Uviedol to šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba po piatkovom stretnutí s čínskym ministrom zahraničných vecí Wangom I.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Stretol som sa s ministrom zahraničných vecí Wangom I, aby som prediskutoval vzťahy medzi Ukrajinou a Čínou. Môj kolega potvrdil rešpekt Číny k suverenite a územnej celistvosti Ukrajiny,“ napísal Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Čínsky minister podľa Kulebu označil za neprijateľné aj použitie sily ako prostriedku na riešenie sporov.

Čína vytrvalo odmieta kritizovať ruskú inváziu na Ukrajinu a viackrát obvinila USA a NATO z vyprovokovania konfliktu. Hoci Čína odsúdila ekonomické sankcie voči Rusku, neposkytla Moskve vojenskú ani finančnú podporu, ktorá by mohla vyvolať právne kroky Washingtonu proti čínskym spoločnostiam.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, suverenita
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínsky minister diplomacie sa postavil na stranu Ukrajiny a podporil jej územnú celistvosť a suverenitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií