fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čínsky viceprezident sa zúčastní pohrebu kráľovnej Alžbety II., bude tam ako zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga

Niektorí britskí poslanci nesúhlasia s pozvaním pre Čínu na pohreb panovníčky.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.9.2022 (Webnoviny.sk) – Čína v sobotu oznámila, že na pohrebe britskej kráľovnej Alžbety II. sa zúčastní viceprezident Wang Čchi-šan. Bude tam ako osobitný zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

Skupina britských poslancov, ktorých sankcionovala Čína, vyjadrili obavy z pozvania čínskej vlády na pohreb panovníčky. Jeden z nich sa pre vysielateľa BBC vyjadril, že pozvanie by mali odvolať z dôvodu porušovania ľudských práv Ujgurov v oblasti Sin-ťiang.

Wang, ktorý je Simu blízky, bol v rokoch 2012 – 2017 členom politbyra komunistickej strany. Počas tohto obdobia viedol záťah na korupciu, ktorá bola jednou z iniciatív čínskeho vodcu. Za viceprezidenta Wanga menovali v roku 2018 a často navštevuje podujatia v Siho mene.

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínsky viceprezident sa zúčastní pohrebu kráľovnej Alžbety II., bude tam ako zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií