fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky a odsúdila útoky politikov (foto)

Práca novinárov a sloboda médií je podľa Zuzany Čaputovej pre fungovanie demokracie nenahraditeľná.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.10.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová si v stredu 5. októbra po prílete na Maltu, kde sa vo štvrtok zúčastní na stretnutí prezidentov EÚ združených v skupine Arraiolos, uctila pamiatku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, ktorú zavraždili, podobne ako Jána Kuciaka, pre jej investigatívnu prácu. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

Práca novinárov a sloboda médií je podľa Čaputovej pre fungovanie demokracie nenahraditeľná.

„Aj keď sa nám politikom a političkám môžu ich výstupy niekedy prijímať ťažko, význam ich práce presahuje naše záujmy či komfort,“ napísala v statuse prezidentka, podľa ktorej je neprípustné robiť z nich terč útokmi, ktoré nemajú žiadny vecný ani racionálny základ.

„A je dvojnásobne neprípustné robiť tak na prekrytie vlastných chýb a slabostí,“ dodala na záver Zuzana Čaputová.

Viac k témam: Vražda Jána Kuciaka, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky a odsúdila útoky politikov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií