fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Crkoňová je novou podpredsedníčkou NKÚ, do funkcie ju navrhol Goga zo Sme rodina

O funkciu podpredsedu NKÚ sa taktiež uchádzali Ivan Kuhn, Mária Machová a Miroslav Vilkovský.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) vo štvrtok do funkcie podpredsedníčky Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ SR) zvolili Henrietu Crkoňovú. O funkciu podpredsedu NKÚ sa taktiež uchádzali Ivan Kuhn, Mária Machová a Miroslav Vilkovský. Návrh na zvolenie Crkoňovej do parlamentu predložil poslanec Ľudovít Goga (Sme rodina).

Goga v návrhu uviedol, že kandidátka má všetky predpoklady na výkon takejto funkcie. „Charakterové vlastnosti a morálna bezúhonnosť sa vhodne dopĺňajú s odbornosťou a doterajšími pracovnými skúsenosťami, napr. v oblasti kontroly verejnej správy,” tvrdí poslanec.

Crkoňová pôsobila vo funkcii generálnej riaditeľky a má skúsenosti s hospodárskou správou, chodom univerzity i s legislatívou v oblasti verejného vysokého školstva.

Viac k témam: podpredseda NKÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Crkoňová je novou podpredsedníčkou NKÚ, do funkcie ju navrhol Goga zo Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií