Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Daniari počas akcie Horúce leto skontrolovali stovky podnikateľov, za neevidovanie tržieb rozdali množstvo pokút

Za porušenie zákona uložili pokuty v celkovej výške 123,2 tisíca eur.

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Finančná správa SR odhalila počas tohto leta 425 porušení zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. V rámci akcie Horúce leto kontrolóri preveril 768 pokladníc.

Daniari rozdávali pokuty

Za porušenie zákona uložili pokuty v celkovej výške 123,2 tisíca eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Kontrolóri sa od polovice júla tohto roka do 1. septembra tohto roka zamerali okrem prevádzok, ktoré poskytujú zákazníkom stravovacie služby aj na predajné stánky na letných festivaloch a jarmokoch, ako aj na kúpaliskách a v rekreačných oblastiach pri vodných plochách na Slovensku.

Neevidovanie tržieb

Vykonali 591 kontrolných nákupov a 241 online monitorovaní, pričom niektoré pokladnice boli preverené aj obidvomi spôsobmi. Najčastejším porušením zákona bolo neevidovanie tržby, a to v 331 prípadoch.

Viac k témam: daňové kontroly, Elektronická registračná pokladnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Daniari počas akcie Horúce leto skontrolovali stovky podnikateľov, za neevidovanie tržieb rozdali množstvo pokút © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií