fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Lomnickom štíte je rekordne veľa snehu, ide o najvyššiu hodnotu na stanici od roku 1951

V utorok majú zrážky výraznejšie ustávať a v stredu sa výrazne oteplí.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na Lomnickom štíte je po chladnej a na zrážky bohatej druhej polovici septembra rekordne hrubá snehová pokrývka.

Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), podľa ktorého pozorovatelia ešte v pondelok ráno 3. októbra hlásili už 70 cm snehu. Ide podľa nich o vôbec najvyššiu hodnotu nielen pre daný deň, ale aj pre celú prvú polovicu októbra na tejto stanici podľa údajov od roku 1951.

Podľa meteorológov by zrážky mali výraznejšie ustávať počas utorka. „V stredu však očakávame výrazné oteplenie. Kým v utorok okolo poludnia bude na Lomnickom štíte okolo -6 stupňov Celzia, v stredu večer očakávajú až 10 stupňov Celzia. Vzduch bude suchý a bude veterno. Tieto podmienky tak spôsobia výrazný úbytok snehovej pokrývky,“ avizoval na sociálnej sieti SHMÚ.

Viac k témam: Lomnický štít, Sneh
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Lomnickom štíte je rekordne veľa snehu, ide o najvyššiu hodnotu na stanici od roku 1951 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií