fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V parlamente došlo k rošáde, vrátili sa štyria SaS-kári a sľub zložil keramikár z OĽaNO

Parlament zároveň opustili náhradníci za SaS.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Sľub poslanca v utorok zložil Peter Cseh (OľaNO), ktorý zasadol do poslaneckých lavíc po odchode Andreja Stančíka (OĽaNO) na post štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Keramikár a učiteľ

Podľa internetovej stránky OĽaNO Cseh pochádza z Dolného Baru a pôsobí v regióne ako protikorupčný a environmentálny aktivista.

Venuje sa tvorbe vlastnej umeleckej keramiky a popri tom vyučuje na základných školách a v sociálnych zariadeniach pre deti a dospelých.

Staronové tváre

Zároveň sa do Národnej rady SR vracajú štyria poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorí po odchode liberálov z koalície opustili posty na ministerstvách.

Ondrej Dostál odišiel z postu štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti, Martin Klus už nie štátnym tajomníkom rezortu diplomacie a Ján Oravec a Karol Galek boli predtým štátnymi tajomníkmi ministerstva hospodárstva.

Parlament zároveň opustili náhradníci za SaS Jozef Kanuščák, Roman Foltin, Radovan Sloboda a Radovan Kazda, ktorým zanikol mandát a zostávajú náhradníkmi.

Viac k témam: Poslanecký sľub
Zdroj: Webnoviny.sk – V parlamente došlo k rošáde, vrátili sa štyria SaS-kári a sľub zložil keramikár z OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vláda schválila Dlhodobý plán rozvoja rezortu ministerstva obrany, Naď je rád, že našli konsenzus
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií