fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny

Prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že ukrajinská armáda získala späť mestá vo viacerých oblastiach.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny po tom, čo sa im podarilo preraziť ruskú obranu. Ruskom dosadený regionálny predstaviteľ uviedol, že ukrajinským vojakom sa pri postupe pozdĺž rieky Dnipro podarilo dostať pod kontrolu niekoľko obcí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinci tiež znovu získali mestečko Dudčany, ktoré sa nachádza zhruba 30 kilometrov južne od predošlej frontovej línie. To naznačuje dosiaľ najrýchlejší postup vojny na juhu Ukrajiny, informuje spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Svoju rýchlu ofenzívu rozšírila Ukrajina aj na východe, pričom jej sily získali späť ďalšie územia v oblastiach anektovaných Ruskom a ohrozujú zásobovanie pre jeho jednotky. Prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že ukrajinská armáda získala späť mestá vo viacerých oblastiach, ale ďalšie podrobnosti neposkytol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prehľadali byt bývalej ruskej novinárky, čelí obvineniu zo šírenia nepravdivých informácií o armáde
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií